Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jantar - niesamowita zagadka Bursztynowego Szlaku

  • Posted on: 13 October 2020
  • By: addmean
Jantar to wieś letniskowa która leży w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez powodu odnosi się do jednego z największych bałtyckich skarbów, bowiem znajduje się ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego też powodu, corocznie odbywa się tutaj finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Za czasów intensywnego ruchu na Szlaku Bursztynowym, Jantar był świetnie rozwiniętą i bogatą osadą z karczmami i noclegowniami dla podróżników. Aktualnie wieś funkcjonuje, jako kurort turystyczny z rozległymi, piaszczystymi plażami. Są one czyściutkie, bezpieczne i odpowiednio przygotowane zarazem dla rozluźniającego, jak i czynnego odpoczynku.

Gdyż Jantar słynie z bursztynu nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, to właśnie tutaj odbywa się finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Zawody te przygotowywane są na plażach polskiego wybrzeża od 1998 r. Dodatkową atrakcją konkursów są różnego typu gry, zabawy a także występy sław.

Jeśli zainteresował Cię tego typu tekst, zobacz dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam sylwester w szklarskiej porębie, odnajdziesz tu podobne informacje.

Fani bursztynów z pewnością będą chcieli zwiedzić Muzeum Bursztynnictwa, w którym uzbierano unikalne produkty z bursztynu, ryciny, oryginalne mapy oraz starodawne fotografie. Można tutaj również zapoznać się z historią miejscowości i dziejami połowu bursztynów. Atrakcyjnych wrażeń i informacji może dostarczyć także spotkanie z rybakiem, który przekaże ciekawe historie związane z morzem, a także wyjaśni specyfikę swojego zawodu. Można również nabyć od niego świeżo odłowione, morskie ryby.

Popularną jantarską atrakcją jest Wioska Indiańska - zobacz ten link, gdzie można ujrzeć oryginalne tipi, zwiedzić muzeum Indian, zapoznać się z ich obyczajami i pomysłami na zabawę. Warto też posłuchać opowieści o dziejach Indian oraz zaopatrzyć się w ręcznie zrobione pamiątki związane z indiańską kulturą. Jantar znajduje się na szlaku wąskotorowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Kolejka turystyczna kursuje tutaj na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna Gdańska oraz Sztutowo – Mikoszewo Ujście Wisły. Warto skorzystać, zatem z przejażdżki gwarantującej sporo interesujących wrażeń. W trakcie pobytu w Jantarze z pewnością atrakcyjna będzie również wizyta w Mini Zoo gdzie zamieszkują strusie, kury, króliki, kozy, osły, świnie oraz inne zwierzęta smaczki dla psa Prozoo domowe, a także w gospodarstwie edukacyjnym Pasieka „U Strusi”, gdzie mieści się interesująca wystawa i filmy poświęcone strusiom i pszczołom i szklany ul obserwacyjny z żywymi owadami. Można tu także kupić miód z miejscowej pasieki. Popularnością cieszą się także tutejsze ośrodki jazdy konnej: Grupa Buffalo Bill i Farma Jantar.

Z uwagi na dobry mikroklimat i szansy wykorzystania tutejszych źródeł solankowych, Jantar ma szansę stać się w nie dalekiej przyszłości ośrodkiem rehabilitacyjno – leczniczym.*** Pełną propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Jantarze można wyszukać w serwisie bądź klikając na niżej umieszczone linki: - Jantar domki letniskowe - noclegi Jantar - odpoczynek 2014