Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Gąski - najbardziej spokojny spośród nadmorskich kurortów

  • Posted on: 10 December 2021
  • By: addmean
Gąski to wieś wypoczynkowa mieszcząca się na wybrzeżu zachodnim, w rejonie Mielna. Jest zaliczana do najbardziej spokojnych polskich kurortów nadmorskich, dlatego też decydując się na to miejsce na odpoczynek nad nad morzem Bałtyckim można liczyć na relaks w kameralnej i spokojnej atmosferze.
Bliska odległość Mielna i Sarbinowa, to dodatkowy atut dla turystów, którzy od czasu do czasu chcieliby zaznać rozrywki w miejscach ze znaczniejszą liczbą lokali i dyskotek.

noclegi nad morzem 2015
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
W Gąskach jest druga co do wysokości w Polsce latarnia morska (51 m). Obiekt zbudowany w 1878 r. został uprzystępniony do odwiedzania. Ze szczytu latarni, na który można dotrzeć po dwustu wąskich, granitowych schodach, rozciąga się śliczna panorama wybrzeża – ujrzeć stąd można Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. W jej dolnej części są sklepy z pamiątkami i punkty małej gastronomii.Prócz samej latarni występują tu też zabytkowe budynki gospodarcze: dom latarników, stodoła, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur zespołu latarni. Ciekawostką jest fakt, że w bliskiej odległości latarni występuje zielona, lecznicza glinka, którą stosuje się do kąpieli, okładów, a nawet do picia. Drugim najbardziej interesującym obiektem w Gąskach jest neoklasycystyczny „Pałac Morski” znajdujący się w parku, 900 m od linii morza. Pałac wzniesiony w 2 połowie XIX w.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej tekstów na opracowany tu temat? Zachęcamy więc do kolejnej strony - po prostu idź tu (https://visaandwork.com/skarga-na-bezczynnosc-organu-do-wsa/) i przenieś się do naszego serwisu.

pełni obecnie funkcję ośrodka rehabilitacyjno – wypoczynkowego. Budynek otoczony jest przez zabytkowy park o powierzchni około 6,7 ha. Rosną tu między innymi buki, cyprysiki groszkowe oraz klony srebrzyste.

Do Gąsek turystów przyciąga głównie szeroka, piaszczysta plaża. Można tutaj tradycyjnie spędzać czas na kąpielach słonecznych i morskich bądź też skorzystać z różnorodnej oferty sportów wodnych.

Najpopularniejszym szlakiem turystycznym przebiegającym przez Gąski jest szlak nadmorski oznaczony kolorem czerwonym, o długości około 39 km. Trasa wiedzie podróżników przez kolejne etapy: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Unieście – Łazy – Dąbki. Interesujący jest fakt, że wspomniany szlak stanowi odcinek międzynarodowego szlaku przebiegającego przez nadmorskie miejscowości i plaże. Trasa ta ma swój początek we Francji. Rowerowy szlak nadmorski jest odrobinę dłuższy – pięćdziesiąt cztery kilometry i biegnie trasą: Pleśno - Gąski – Sarbinowo – Mielno - Strzeżenica, Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki - Iwęcino - Bielkowa.

Potrzebna jest Ci sprawdzona informacja z www? To świetnie, gdyż stworzyliśmy dla Ciebie dawkę nowych artykułów. Należy kliknąć w link.

Szlak wiedzie wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, a w trakcie jego przemierzania ujrzeć można liczne zabytki historyczne a także przyrodnicze.

*** Pełną propozycję na wypoczynek 2015 w Gąskach można odszukać w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:

- Gąski noclegi - Gąski hotele - wczasy 2015 (kliknij w link).