Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak ciekawie spędzić urlop?

  • Posted on: 11 December 2021
  • By: addmean
Każdego roku stajemy przed jednakowym problemem. Co zrobić z wakacjami? Opalanie się przez dwa tygodnie dla niektórych ludzi jest nieciekawe, zwłaszcza jeśli nie przepadają za palącym słońcem. Wspinaczki górskie najczęściej są wyczerpujące, a przecież lato powinno być momentem relaksu. Może wobec tego wypróbować coś zupełnie innego? Ciekawym pomysłem może być jazda konna - sport zawierający w sobie ruch na łonie natury, a przy tym dający ogromną radość oraz szansę kontaktu z końmi - pięknymi i dostojnymi zwierzętami.
łąka
Author: PhillipC
Source: http://www.flickr.com/
Nauka jazdy konnej - jak zacząć?

Od czego powinniśmy zacząć? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam kupować konia. Dla rozpoczynających tą przygodę najprostszym pomysłem jest nauka jazdy konnej w znanej szkole. Przy każdej stadninie działają szkoły, gdzie zatrudnieni są doświadczeni instruktorzy.

Tekst, który teraz masz przed sobą jest pełen zajmujących danych, ale ponadto zweryfikuj informacje (https://agelesscosmetics.pl/historia/) opisujące podobną sprawę tutaj.

Trafiony instruktor to klucz do sukcesu. Dzięki niemu jazda konna (odnośnik), która jest trudniejsza niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, stanie się dostarczać świetnej rozrywki. Prowadzący zajęcia z pewnością ułatwi nam dobór wierzchowca - takiego, który lubi ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji - i przypilnuje, by lekcja była bezpieczna.

konie
Author: Krzysztof Szustka
Source: Integer S.A.
Obóz jeździecki - lekcja bardzo intensywnaJeśli masz więcej czasu niż zwykłe parę godzin w tygodniu warto pomyśleć o wyjeździe na obóz konny. Zwykle to 14 dni efektywnego zdobywania i doskonalenia umiejętności. Cały dzień to jazda konna! Obóz jeździecki to także genialna okazja, by przyzwyczaić się do odpowiedniego obchodzenia ze zwierzęciem, opieki nad nim. Wiadomo, że przy okazji kilku godzin lekcji w tygodniu nie można się równie mocno zaangażować w relacje z koniem. Na koloniach również pracuje doświadczona kadra instruktorów. Są to ludzie z pasją, którzy, niejednokrotnie, całe życie oddali jeździectwu i koniom. Warto czerpać z ich wielkiej wiedzy.

Jeździectwo to wspaniały sport. Buduje mięśnie, daje radość z obcowania z naturą. Ciepłe, wakacyjne miesiące to świetny okres, żeby zacząć jeździć. Słoneczna pogoda, wszechobecna zieleń, kwitnące drzewa, pachnące lasy, rozległe łąki - czy da się wyobrazić sobie piękniejszą scenerię do sportowej aktywności? A do tego jeszcze satysfakcja, jaką daje okiełznanie konia i nawiązanie więzi ze zwierzęciem. Czy to nie świetny pomysł na spędzenie lata? Zatem - na koń!


Poznaj propozycję Klubu jeździeckiego Patataj:
Wyświetl większą mapę

Source: http://www.patataj.com/