Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Małopolska zaprasza - interesujące apartamenty

  • Posted on: 8 October 2021
  • By: addmean
Jeżeli trzeba by było wskazać najlepszy dla turystów w wakacje rejon naszego kraju, na pewno wysokie miejsce zdobyłaby Małopolska. W zasadzie trudno opisać wszystkie atrakcje turystyczne, jakie można spotkać w tym pięknym zakątku Polski, z tego powodu w tym artykule opiszemy dwa najbardziej popularne miasta. Najpierw Kraków, jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast w kraju.

Kraków
Kraków to urocze miejsce, to zauważy każdy, kto choć raz tam przybędzie. Dawna stolica Polaków ma niepowtarzalną atmosferę, która czaruje codziennie. W Krakowie można zwiedzić mnóstwo zabytków. Najpopularniejszym zabytkiem jest naturalnie Wawel, monumentalna siedziba władców Polski. Jest to zespół budynków, które warto dokładnie zwiedzić, bo są to najważniejsze miejsca dla kraju. Koniecznym punkt jest obejrzenie katedry wawelskiej, w której podziemiach pochowani są wybitni rodacy. W kryptach miejsce wiecznego spoczynku mają m.in. Kościuszko oraz - hotel kasprowy marszałek Józef Piłsudski. Po wyjściu z podziemi katedry należy wejść na wysoką wieżę, z której widoczna jest malownicza panorama Starego Miasta. W wieży jest słynny dzwon Zygmunt, który daje głow jedynie przy podniosłych okazjach. Innym rejonem do obejrzenia w Krakowie jest przecudna dzielnica żydowska – Kazimierz. Wygłodzeni goście powinni pójść do klimatycznych restauracji, a zmęczeni drogą odnajdą tu ekskluzywne apartamenty w Krakowie.

zakopane
Source: www.morguefile.com
Drugą miejscowością w rejonie, którą warto zaprezentować, jest Zakopane. To znakomity punkt na wczasy zimą, bo jest tam wtedy wiele stoków narciarskich. Wielbiciele Adama Małysza powinni wspiąć się na gigantyczną Wielką Krokiew. Zakopane to wygodna baza wycieczkowa dla tych gości, którzy kochają długie wędrówki po szlakach. Warto wybrać mało uczęszczane drogi górskie, ponieważ popularne trasy są często niemożebnie wypełnione przyjezdnymi, co umie zrujnować wszelką radość z włóczęgi.