Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Ćwiczenia na dywanie

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
Wysportowana sylwetka to marzenie każdej kobiety. Aby przygotować ciało do wakacyjnego plażowania wcale nie trzeba spędzać długich godzin w klubie fitness. Dla tych, którzy nie mają czasu na regularne wizyty na siłowni dobrym rozwiązaniem będą ćwiczenia w domowym zaciszu. Dla kobiet prowadzących aktywne życie zawodowe i towarzyskie regularne wizyty w klubach fitness stanowią nie lada wyzwanie. Po kilkunastu godzinach spędzonych w pracy po prostu brakuje już czasu na wyprawę na zajęcia ruchowe. Ponadto wiele pań po prostu nie lubi ćwiczyć w klubach fitness, bo tempo i poziom trudności trudno jest dostosować do indywidualnych możliwości każdego ćwiczącego.
Trening w domowym zaciszu ma wiele zalet:można go wykonywać wtedy, kiedy mamy na niego ochotę, ćwiczymy we własnym rytmie, skupiamy się na sobie i nie porównujemy się z innymi, ćwiczenia nie są krępujące, bo nikt nas nie obserwuje.

Instruktor na szklanym ekranie Od czasów kiedy w latach 80. Jane Fonda propagowała w telewizji ćwiczenia aerobowe, oferta ćwiczeń do wykonywania w domowym zaciszu bardzo się rozwinęła. W bibliotece liczącej kilkaset płyt DVD niemal każdy znajdzie coś dla siebie.

hantle
Source: http://www.sport-shop.pl/
Joga, pilates, stretching, ćwiczenia wyszczuplające, cardio, taniec Warszawa brzucha… To tylko niektóre z pozycji filmowych, które ma do zaoferowania swoim klientkom sklep internetowy . Zestawy ćwiczeń prezentowane są przez doświadczonych instruktorów wraz z dokładnymi objaśnieniami dotyczącymi każdego wykonywanego ruchu. Ogromną liczbę filmów z autorskimi zestawami ćwiczeń można też znaleźć na popularnym serwisie YouTube. Na sportowych kanałach tematycznych co kilka dni nowe ćwiczenia prezentują specjaliści fitnessu i sportów siłowych. Minusem takich filmów jest jednak brak polskiego lektora, co w pewien sposób utrudnia pełne zrozumienie wykonywanych ćwiczeń.

Domowa sala ćwiczeń Aby ćwiczenia były bardziej efektywne, warto zaopatrzyć się w odpowiedni Sprzęt sportowy -- hantle i obciążniki na nadgarstki i kolana. Tych kilka dodatkowych kilogramów zmusi mięśnie do większego wysiłku. Obciążniki są szczególnie zalecane przy wykonywaniu ćwiczeń aerobowych, ale można je również wykorzystywać podczas sesji stretchingu i pilates. Za niewielką cenę otrzymamy narzędzie, które w krótkim czasie pozwoli nam wysmuklić i ujędrnić ciało.

Dodatkowe akcesoria do ćwiczeń w domu, na przykład piłka gimnastyczna, stepper czy taśma do ćwiczeń pilates to wydatki nieporównywalnie mniejsze niż kilkumiesięczny karnet do klubu fitness. W skali roku oszczędności mogą wynieść nawet kilkaset złotych -- przynosząc porównywalne efekty treningowe.

fitness
Source: http://www.sport-shop.pl/
Motywacja -- mobilizacja -- skuteczność Przeciwnicy ćwiczeń w domu często wskazują, że trudno im się zmobilizować do treningu, jeśli nie muszą wychodzić z mieszkania. Motywacji wystarcza im zaledwie na kilka sesji treningowych, a potem porzucają ćwiczenia na rzecz innych domowych zajęć. Nie zapominajmy jednak, że domowy trening ma dokładnie te same cele, jak ćwiczenia w klubie fitness: smukłe ciało, płaski brzuch, jędrne uda… Najważniejsze jest odnalezienie takiej metody treningu, która doprowadzi do zrealizowania upragnionego celu.

Może jednak zamiast ciągłych wymówek typu „nie mam czasu ćwiczyć” albo „nie stać mnie na karnet na siłownię” warto sprawdzić co mają do zaoferowania sklepy sportowe. I zacząć wreszcie trening.


Author: B.S.