Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Szukasz niecodziennego pomysłu na własną hodowlę

  • Posted on: 28 January 2021
  • By: addmean
O własnym zwierzęciu w domu marzy większość z nas. Jednak trzymanie psa, kota czy nawet świnki morskiej wiąże się ze sporą ilością obowiązków. Jednak są zwierzaki, jakie nie tylko są mało wymagające w hodowli, lecz również są niezwykle oryginalne. Należą do nich przykładowo straszyki australijskie, dochodzące do piętnastu centymetrów długości owady o bardzo oryginalnym wyglądzie.

Straszyk australijski
Author: Raven Fotoamator
Source: http://www.flickr.com
Sama hodowla straszyków nie powinna nastręczać trudności nawet osobom mającym małe doświadczenie. Podstawą hodowli musi być odpowiedniego rozmiaru terrarium, szczególnie istotna jest tu jego należyta wysokość.

Czy na danej witrynie www (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/pl/strona/menu/9/technologia-stacji-kontroli) coś Cię zaciekawiło? Masz chęć dowiedzieć się więcej detali na ten temat? Nie ma sprawy. Trzeba jedynie wejść w ten link.

Terrarium należy zaopatrzyć w podłoże dla owadów, musi ono zapewniać stały poziom wilgotności. Bardzo dobrze będą się do tego nadawać zmoczony piasek, włókno kokosowe albo torf, lecz w awaryjnej sytuacji można się nawet posłużyć papierowym ręcznikiem.

terrarium
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com

Same straszyki można bardzo prosto zdobyć, są one niedrogie i dostępne w wielu miejscach.

Przydałyby Ci się istotne informacje (https://mechanika-service.com/czesci-zamienne-branza-portowa-terminale-kontenerowe) na wyłuszczony tutaj temat? Nie ma problemu - musisz wejść w ten link i tam wyszukasz mnóstwo dodatkowych detali.

Jeśli żaden ze znajomych nie posiada straszyków to można w wyszukiwarce podać hasło straszyk australijski cena i już po chwili otrzyma się linki do osób mogących sprzedać jajeczka tych owadów. Po zakupie jaj należy urządzić odpowiedni inkubator, w którym na mokrej powierzchni jajeczka będą przez kilka miesięcy czekać aż do wyklucia się młodych owadów. Gdy to nastąpi straszyki należy przenieść do przygotowanego wcześniej akwarium i zapewnić należytą ilość pokarmu. Młode owady mają ogromny apetyt, ale jednocześnie są wybredne i kapryśne. W Australii spożywają głównie liście eukaliptusa, lecz w warunkach domowych można je karmić jeżynami, malinami, dębem, różą albo bluszczem. Zimową porą owady te mogą zjadać niektóre rośliny doniczkowe, jednak z takim pożywieniem należy uważać. Przy odpowiedniej opiece dorosłe samce przeżywają do pół roku, a samice nawet do roku. Jeśli będą miały utrzymane odpowiednie warunki w terrarium i zapewni się im dostateczną ilość odpowiednich rośli to także z potomstwem nie powinno być problemów.