Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Kocia rzeczywistość czyli jak dobrze otaczać troską kociego przyjaciela

  • Posted on: 14 May 2021
  • By: addmean
Świat bez tych zwierząt musiałby być smutny. Wielu ludzi nie potrafi żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot być może nie jest tak mocno przywiązany do człowieka jak pies, nie słucha komend, jest krnąbrny, czasem coś podrapie (zwłaszcza, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to mruczka da się uwielbiać.


Karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
A te mruczące stworzenia towarzyszą nam od tysięcy lat. Gdy zaczęły się poszukiwania archeologiczne w kraju faraonów, odkryto mnóstwo malowideł, na których znajdowały się postacie kota. Odkryto również wiele zakonserwowanych kotów – te mruczki były przez poprzednich mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do tej pory nie znaleziono żadnej staroegipskiej kuwety, ale wykopaliska ciągle trwają.

Teraz pora na kolejną anegdotkę związaną z kotami.

Jeżeli zaciekawił Cię ten wpis, to śmiało kliknij ten link - to bardzo ważna witryna (http://www.animalab.eu/pl/categories/wyposazenie-laboratoryjne/inkubatory), która prezentuje pokrewną tematykę.

W pewnym przybytku spokojnej starości w Ameryce mieszkał kot, który potrafił trafnie przepowiedzieć śmierć któregoś z pensjonariuszy. Czarny kocur mościł się wtedy na łóżku pacjenta. Niestety, koci wróżbita po jakimś czasie został znaleziony martwy, bo lokatorzy domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie bać. Ta sprawa dowiodła, że człowiek po prostu takich przepowiedni znać nie chce.

Sprawdź to, co opublikowano . Dotyczy on pokrewnej kwestii co ta omawiana w tym wpisie, zatem na pewno bardzo Cię zaintryguje.

Poza tym wydaje się, iż kocur został ukatrupiony z powodu skojarzeń z diabłem. Od dawna kocury były pupilkami wiedźm, a czarne koty do teraz przynoszą nieszczęście. To wstrętny stereotyp. Dokładne badania twierdzą, że kot wykazuje zdumiewające właściwości medyczne – może namierzyć miejsce obolałe i umościć się tam, a jego ciepło i przyjemne mruczenie działa kojąco na pacjenta. Więcej tego typu artykułów: blog


17. lutego celebrowany jest Światowy Dzień Kota. Jeżeli trzymasz w mieszkaniu takiego kochanego futrzaka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do degustacji jakiejś inne, droższe karmy. Taką drogą okażesz milusińskiemu, jak bardzo go kochasz. Koty są sporo inteligentniejsze niż ludzie sądzą, dlatego możesz posiadać pewność, że twój kot zrozumie taki gest. Fajnym darem na ten dzień mogą być też drapaki dla kotów – koty kochają takie rzeczy. Tutaj więcej:


Source: