Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Ustronie Morskie - miejscowość na super wczasy

  • Posted on: 23 January 2021
  • By: addmean
Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest nadzwyczaj malowniczo – jego zabudowa ciągnie się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który ukośnie opada ku piaszczystej i rozległej plaży. Dawniej skromna osada rybacka współcześnie jest kurortem, do którego żeby spędzić wakacje nad morzem przybywa kilka tysięcy turystów.

Author: Fons Heijnsbroek
Source: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest w sumie kameralna – niewielkie domki osada ochodzita znakomicie komponują się tutaj z okoliczną naturą. Podczas spacerów po Ustroniu Morskim trzeba zajrzeć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r..

Nie możesz doczekać się kolejnych postów? Przygotowaliśmy dla Ciebie łącze do www, które pozwoli Ci zaznajomić się z ogromną dawką nowych wiadomości.

W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia zrobionego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i rewelacyjnie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż zachowało się mnóstwo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to także kurort uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.Plaża w Ustroniu Morskim jest niewiarygodnie urokliwa – perfekcyjnie komponują się tutaj ze sobą błękit morza Bałtyckiego, rozległy pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najczystszych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Sporym plusem jest też tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w Polsce. Poza tym w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący leczniczy wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a największe jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, szczególnie jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego pozytywnego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Dużą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest również molo spacerowe, które wcina się w morze na długość stu metrów. Mieści się tutaj także przystań rybacka, gdzie można obserwować różnobarwne kutry wracające z porannych połowów i kupić świeżą rybę bezpośrednio z ich pokładu.

W trakcie odpoczynku w Ustroniu Morskim warto zwiedzić największe atrakcje najbliższej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na mniej więcej 600 lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto również wybrać się do nieodległego Malechowa, gdzie mieści się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy teren, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest także szlak zielony o długości dwudziestu trzech kilometrów wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla sympatyków dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – "Bolesława" (800 lat) i "Warcisława" (640 lat).

*** Całkowitą propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Ustroniu Morskim można odnaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki: - noclegi Ustronie Morskie - domki Ustronie Morskie - hotele Ustronie Morskie - wczasy 2014