Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Wycieczki wędkarskie do Skandynawii - zrealizuj swoje pasje

  • Posted on: 9 October 2021
  • By: addmean
Świetne powieści kryminalne to tylko jeden z wielu mocnych stron nadbałtyckiego północnego sąsiada. Szwecja polskim rybakom pokazała się jako wspaniałe miejsce na...
wyprawy wędkarskie (polecamy te na ). Obfite łowiska czekają w morzu, rzekach i jeziorach. Nielegalne łowiectwo tam w zasadzie nie istnieje, a okolice wędkarskie nie toną w śmieciach.Warto wiedzieć, że cztery największe jeziora Szwecji – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie wymagają konieczności wykupienia licencji. Turystyka wędkarska to jest zajęcie! A na jakie zdobycze możemy liczyć w tym niebie dla wędkarzy?

W szwedzkich łowiskach prym wiedzie szczupak.

Warto obejrzeć inne nasze strony, by przeczytać inne ciekawe artykuły na analogiczny temat. Nie wahaj się więc i kliknij tutaj!

Jest go zdecydowanie więcej, niż w Polsce, a i częściej dają się złapać spore osobniki. Oczy wam wyjdą na wierzch, gdy na końcu żyłki ujrzycie ponad 10 kilogramową rybę! Pora na szczupaka trwa okrągły rok, bo w tygodniach zimowych można go łowić spod lodu. Inne ryby bogato tu łapane to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Zwłaszcza ten ostatni w Szwecji osiąga spore wymiary. To, co w Polsce zazwyczaj jest rekordem, w skandynawskiej krainie może okazać się przeciętnym wynikiem.

Najpopularniejsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To do ich brzegów urządzane są najczęściej wyjazdy wędkarskie. Mówię tu o zorganizowanych wycieczkach na ryby, robionych przez dobre biura podróży. Takie propozycje można zobaczyć w niezłej liczbie w sieci. W koszcie zestawu otrzymujemy najczęściej pozwolenia na łowienie, przewóz morzem lub powietrzem, instruktora lub pomoc rezydenta na miejscu i aktualne atlasy szwedzkich bezdroży.

Polecamy własnoręcznie poserfować w sieci, by wybrać odpowiednie warunki i koszty takich imprez. Możę się okazać, że nasza szwedzka wycieczka na ryby stanie się połowem życia!