Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Zima w oczku wodnym

  • Posted on: 22 July 2022
  • By: addmean
Zima w ogrodzie może być tak samo piękna, jak każda inna pora roku, nie da się jednak ukryć, że mroźna pora roku potrafi mieć także negatywny wpływ na te rozwiązania, które do niedawna uważaliśmy za jego największe ozdoby. Nie oznacza to jednak, że rozwiązania takie, jak oczko wodne są skazane na ponoszenie strat spowodowanych przez opady śniegu i niskie temperatury.


Zima w ogrodzie
Author: liketearsintherain
Source: www.flickr.com
Ogród może przetrwać zimę bez szwanku pod warunkiem, że go do niej przygotujemy. Jakie kroki powinniśmy zatem podjąć, aby oczko wodne nie uległo zniszczeniu, a wiosną znowu cieszyło nas swoim pięknem?

W pierwszej kolejności musimy pamiętać o tym, aby jeszcze przed nastaniem pierwszych mrozów starannie je wyczyścić. Na powierzchni nie powinien pozostać ani jeden jesienny liść, jednakowo ważne jest jednak również zadbanie o dno akwenu, na którym przez cały rok zbierają się szczątki roślin i zwierząt. Nie zaszkodzi tez, jeżeli wypompujemy przynajmniej część zanieczyszczonej wody i wymienimy ją na świeżą, oczko wodne będzie mogło bowiem w ten sposób się zregenerować.sprawdź szczegóły acana large breed acana large breed

Jeszcze przed nastaniem zimy warto zastanowić się również nad losem mieszkańców naszego przydomowego akwenu. Jeżeli oczko wodne stało się domem dla drobnych zwierząt nie możemy pozbawić ich ani mułu, ani liści, w cieple których będą one mogły przezimować. Jeżeli zaś zdecydowaliśmy się na zarybienie zbiornika wodnego nie zapomnijmy, ze ryby potrzebują tlenu, aby przetrwać zimę.http://www.biuroinwest.pl/oferta/przeglad-roczny-budynku/ - dowiedz się więcej na temat przeglądów budynków – spójrz - przegląd roczny budynku -Oznacza to, że w naszym interesie jest zadbanie o to, aby oczko nie zamarzło w czasie największych mrozów, co na szczęście można osiągnąć bez większego wysiłku umieszczając na powierzchni zbiornika styropianowy pływak albo grzałkę, którą można nabyć w sklepie z akcesoriami ogrodniczymi.

Same ryby również wymagają troski z naszej strony, wraz z nastaniem jesieni powinniśmy więc przystąpić do ograniczania podawanego im pokarmu. W chwili, w której woda w zbiorniku spada poniżej dziesięciu stopni Celsjusza możemy już zresztą zrezygnować z karmienia, mieszkańcy oczka wodnego w takich warunkach zapadają bowiem w odrętwienie, z którego otrząsają się dopiero na wiosnę. Więcej:

Pewnej troski wymagają również rośliny zdobiące oczko wodne. Zdecydowana większość z nich może w nim przezimować, niektóre jednak okazują się na tyle nieodporne na mróz, że uratować może je jedynie przeniesienie do pomieszczenia. Jeszcze przed nastaniem zimy wskazane jest zatem skonsultowanie się z doświadczonym ogrodnikiem, który powinien wskazać nam gatunki w szczególny sposób wymagające ochrony.