Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Majsterkujesz? Wspomóż ptaki!

  • Posted on: 26 March 2022
  • By: addmean
Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Author: Betafence
Source: Betafence
Człowiek podczas szaleńczego postępu technicznego druzgocąco wpłynął na naturę. Niebezpieczne odpady z setek fabryk skaziły wodę i atmosferę. Wieloletnie eksploatowanie lasów zdewastowało dużo wyjątkowych ekosystemów i spowodowało, że do atmosfery wpływa mało życiodajnego tlenu, produkowanego właśnie dzięki bogatej roślinności. Wiele gatunków zostało mocno skrzywdzonych przez szkodliwą działalność ludzkości. Niektóre gatunki ptaków mają spory kłopot przy rozpłodzie, bo nie potrafią znaleźć odpowiednich punktów na budowę gniazda. Dlatego też wielu ludzi dbających o naturę konstruuje drewniane budki lęgowe, by ptaki mogły się rozmnażać. Tak da się wnieść mały, jednak ważny wkład w wsparcie dla cierpiących ptaków.


Budki lęgowe oferowane są w internecie lub w sklepach dla zwierzaków. Trzeba pamiętać, że domki dla ptaków buduje się dla danego gatunku zwierząt, mając na względzie różne ich wielkości i upodobania.

Przeczytaj to, co opublikowano . Dotyczy on podobnej kwestii co ta opisywana w tym artykule, zatem z pewnością niezwykle Cię zaciekawi.

Istnieją ptaki, które potrzebują dziwnych miejsc na rozmnażanie. Przykładem takiego gatunku jest rzecz jasna nasz ojczysty bocian, który mieszka w sporym gnieździe na wysokim obiektach. Niestety, dużo tych polskich ptaków wybiera miejsca na kominach fabrycznych, zatem każdy dbający o dobro tych wspaniałych ptaków człowiek powinien pomyśleć o w odszukaniu mu innej, rozsądniejszej miejscówki i postawieniu tam specjalnej platformy.

ptak
Author: mikebarid
Source: http://www.flickr.com
Jeśli masz talent do majsterkowania w drewnie, karmniki dla ptaków możesz stworzyć własnoręcznie w swoich amatorskim warsztacie. Zrobienie takiego domku nie jest czasochłonne ani nie potrzebuje dużych wydatków. Wszystko, co jest konieczne, to narzędzia, nieco lekkiego drewna i nieco zdolności manualnych. W cyberprzestrzeni przeczytasz reguły budowy domków do rozmnażania dla konkretnych zwierząt – wielki specjalista zwierzęcy Jan Sokołowski ułożył je, kiedy dokładnie poznał ich wymagania i przyzwyczajenia. Budowy dla różnych zwierząt wyróżniają się zatem odmienną wielkością i ułożeniem desek.


Author: Maciej Lewczuk
Source: sklep na pTAK!