Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Siatkówka jest jedną z paru dyscyplin sportowych, w których Polacy mogą się pochwalić dużymi sukcesami.

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Sprzęt sportowy do piłki siatkowej


Siatkówka jest dosyć tanim sportem, jednak posiadanie odpowiedniego sprzętu jest kluczowe do uzyskania dobrych wyników. Na przykład ćwiczenie przy pomocy zniekształconej piłki jest z pewnością nieskuteczne, z uwagi na nieprzewidywalny tor lotu.
Z tego powodu powinno się regularnie wymieniać piłki do siatki na nowe, profesjonalne. Czytaj więcej

Buty to podstawa
siatkówka
Author: Jaroslaw Popczyk
Source: http://www.flickr.com
Piłka siatkowa to w dużej mierze skakanie, używając niewłaściwych butów można w łatwy sposób nabawić się kontuzji stawu kolanowego lub skręcić kostkę. (Polecamy ) Z tego powodu firmy produkujące buty sportowe zaprojektowały specjalne obuwie do piłki siatkowej posiadające zestaw ulepszeń i specjalnych systemów. Tego rodzaju buty przede wszystkim są właściwie usztywnione w strategicznych punktach, są to oprócz tego buty wysokie co zmniejsza niebezpieczeństwo kontuzji kostki z powodu nieprawidłowej pozycji stopy (rozbijanie ostrogi piętowej ultradźwiękami) w czasie podskoku. Buty siatkarskie w są tworzone z bardzo lekkich i odpornych materiałów, dzięki temu nie ograniczają swobody ruchów i pozwalają skakać zawodnikowi wyżej, nie powodując nadmiernego obciążenia. Zapraszamy tu
Kontuzje się zdarzają
Nagminnie widuje się siatkarzy noszących specjalne opaski uciskowe w okolicy stawów. Naciągnięcia mięśni są niestety częstym urazem wśród siatkarzy. Te opaski są wykonane z miękkiego i elastycznego materiału, który lekko uciska i ogrzewa wybrany mięsień. W ten sposób osłabione mięśnie są wzmocnione, a ból podczas ruchu jest znacząco zmniejszony. Poza tym, zmniejszają niebezpieczeństwo wystąpienia nowych urazów (Zobacz ). Każdy zawodowy siatkarz powinien posiadać komplet takich ochraniaczy na wypadek naciągnięcia któregoś mięśnia. Na szczęście są one szeroko dostępne sklepach sportowych oraz sklepach ze sprzętem do siatkówki. Ich cena nie jest również wygórowana i waha się w granicy stu złotych, w zależności od jakości ochraniacza i partii mięśni którą ma chronić.