Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Białe czy czerwone – jakie wino zakupić?

  • Posted on: 21 February 2021
  • By: addmean
Author: hlkljgk
Nie trzeba być pasjonatem wina, żeby umieć wymienić takie nazwy jak Chianti, Marsala bądź Bardolino. Owe wina włoskie to jedne spośród najbardziej popularnych oraz lubianych alkoholi na świecie. Nic w tym nadzwyczajnego. Włochy należą do najstarszych rejonów, zajmujących się uprawą winogron.

Chwilowo na obszarze państwa hodowanych jest więcej niż 2000 różnorodnych rodzajów winogron. Działa tam ponad milion winnic. Generują one blisko 15% globalnej produkcji wina. Włochy to ogólnoświatowy potentat w owej dziedzinie, zaś wina włoskie to marka sama w sobie.

Wino białe

Do wytworzenia białego wina stosuje się z reguły jasne grona. Co nie znaczy, że ciemna klasa tych owoców się do tego nie przydaje. Białe wino sporządza się dzięki fermentacji czystego moszczu, czyli soku ze świeżo wyciśniętych winogron. Najbardziej popularne białe wino (poznaj: wino z albarino ) we Włoszech to Soave. Swoją popularność zawdzięcza atrakcyjnej cenie i interesującym walorom smakowym. To wino posiadające względnie słaby aromat. Pijąc je poczujemy migdałową nutę. Kosztując tego białego wina posiada się nieodparte doznanie lekkości oraz harmonii.

Wino czerwone

Jak już w wspominaliśmy, białe wino uzyskuje się za pomocą fermentacji czystego soku, zaś czerwone wino tworzy się w za pomocą skórek i pestek owoców. Występuje ono w wielorakich odcieniach czerwieni: od purpury, przez rubinowy, ceglasty, wiśniowy, po czarno -czerwony. Czerwone wino wyrabia się z ciemnych winorośli zwanych potocznie czarnymi. Jedno spośród najbardziej prestiżowych czerwonych win włoskich to bez wątpienia Bardolino. To wino wytrawne tworzone w prowincji Werona. Rekomendowane do pierwszych dań, salami, pieczeni oraz serów. Powinno się je podawać w temperaturze pokojowej.

Włosi – wielbiciele win

Do śniadania, obiadu, kolacji.

Są w tym miejscu bardzo atrakcyjne informacje, jednak kliknij bez wahania ten link, gdyż to bez dwóch zdań unikalna strona www - ona także Cię zainteresuje!

Win włoskich nie może zabraknąć na stołach Włochów w ciągu żadnego z posiłków. Dlatego nie zdumiewa zjawisko, że mieszkańcy tego kraju prowadzą jeśli chodzi o spożywanie wina. Mówiąc konkretnie zajmują drugie miejsce na świecie. Jeden mieszkaniec tego kraju wypija rocznie 70,8 litra wina.
Author: M.G.P.