Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Co kryje dusza starych aut?

  • Posted on: 9 November 2021
  • By: addmean
Dodge
O tym, że zabytkowe auta takie jak produkowane przez amerykańskie koncerny Oldsmobile lub Dodge, mają duszę, wie każdy kto choć raz mógł usiąść za ich kołkiem. Również w Polsce mamy pokaźną grupę swoich wiernych kibiców.

Radość posiadacza pojazdu z historią.
Zdarzają się sytuacje, że pojazd używany przez naszego pradziadka przekazywany jest przez kolejne generacje i ostatecznie to my stajemy się szczęśliwymi właścicielami takiego auta. Ze względu na fakt, że kilkadziesiąt lat użytkowania odbija się na karoserii oraz stanie technicznym takich aut, część z nich może wymagać zabiegów renowacyjnych i wymiany części. Z tej przyczyny w auta takie musimy nieco włożyć pieniędzy – czasami kwoty są niewielkie, innym razem mogą przewyższyć cenie zakupu całego samochodu.

Znane amerykańskie samochody

zabytkowy samochód
Na pewno każdy słyszał o pojazdach takich jak Dodge czy Oldsmobile. Ta pierwsza, to marka amerykańska należąca do koncernu Chrystlera. Firma Dodge powstała w XIX wieku, założyli ją bracia John Francis oraz Horace Elgin. Początkowo produkowano rowery i części samochodowe a od 1901r. produkcja całych aut ruszyła pełną parą.

Masz chęć przeczytać kolejne bogate w informacje artykuły? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (http://www.s-performance.pl/oferta/elektronika/), która na pewno zawiera cenne dane!

Firma i logo Dodge bardzo szybko stała się najpopularniejszą w USA, a następnie na wszystkich kontynentach. Także w Polsce dodge ma swoich wiernych fanów, wart podkreślenia jest fakt,że, dodge części firmy normcar możemy bez większego trudu kupić w dobrze zaopatrzonych sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi.

Kolejnym znanym amerykańskim producentem aut jest Oldsmobile. Jest to jedna z najstarszych marek stworzona przez Ransoma E.Oldsa w 1897r.

Czy omawiany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeśli tak, to kliknij także na pomocne wpisy, które będą niezwykle pomocne.

Samochody Oldsmobile jako pierwsze posiadały automatyczną skrzynię biegów, a ostatni model wyprodukowany został w 2004 roku. Posiadacze aut Oldsmobile mogą być spokojni o akcesoria do swoich amerykańskich pojazdów, ponieważ oldsmobile części firmy normcar są dostępne od ręki w bogato wyposażonych polskich sklepach motoryzacyjnych lub na portalach o tematyce motoryzacyjnej.

Samochody zabytkowe firmy normcar są czymś istotniejszym niż tylko zwykłym, muzealnym przedmiotem, ich niezwykły urok związany jest z historią każdego samochodu, która często liczy sobie kilkadziesiąt lat.
Autor

Source: http://www.normcar.pl/