Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Co to jest programowanie neurolingwistyczne?

  • Posted on: 12 August 2022
  • By: addmean
Pomimo to, iż prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub specjalista w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to nadal jest ono dyscypliną elitarną. Dlaczego? Gdyż słysząc takie hasła jak: "To są czary mary" niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, aby bardziej zrozumieć techniki NLP. Lecz czyż nie jest tak, że zanim wydamy opinię należałoby, najpierw zgłębić zagadnienie? W szczególności, jeżeli może być na prawdę pomocne.

zadowoleni doradcy
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zbiór sposobów komunikacji skierowanych na formowanie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. Metody te mogą być używane zarówno w psychologii i psychiatrii jak również, w marketingu oraz polityce.

Masz ochotę zgłębić więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, gdyż po przejściu do serwisu www (https://www.artemed.pl/) znajdziesz ciekawe dane, które Cię wciągną.

Termin ten został wymyślony przez Johna Grindera oraz Richarda Bandlera, aby podkreślić postulowane zależności między procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

- W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy nad umysłem chorego pomogło ocalić wiele osób przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i dożywociem na lekach, pozwalając im poprawnie funkcjonować.

- W psychoterapii, techniki NLP umożliwiły zastąpienie nieefektywne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której osoby cierpiące na fobie , w pełni się jej pozbywają.

- Sposoby budowania kontaktu i "incepcji" w rozmowie handlowej zamieniły tysiące "opornych" klientów w zadowolonych klientów.

- W profesjonalnym sporcie, trenerzy, którzy spostrzegli, że umysł zawodnika ma wpływ na wyniki uzyskiwane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Najodpowiedniejszym miejscem, aby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do wielu stron z informacjami na ten temat.