Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jakimi atrakcjami może się pochwalić Szwajcaria Kaszubska

  • Posted on: 23 March 2022
  • By: addmean
Szwajcaria Kaszubska to potoczna nazwa centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Obszar ten charakteryzuje się tym, że spośród wszystkich innych części jest najwyżej położony. Na tym terenie znajduje się jedno z najwyższych wzniesień Niżu Polskiego, a mianowicie Wieżyca, która liczy sobie 329 m.n.p.m. Ta charakterystyczna część Kaszub jest niezmiernie piękna, niewiele jest tutaj miast. Jedynym są właściwie Kartuzy.

jezioro-wakacje
Pozostała część powierzchni to przez obszary dzikie. Tak wygląda Szwajcaria Kaszubska i chatki wakacyjne rezerwowane w tej części. Szwajcaria Kaszubska to idealne miejsce do tego, aby piechotą podziwiać bogactwo przyrody, której nie zobaczymy już w miastach a także na obszarach przylegających do nich. W celu zaprezentowania nam unikalnego piękna tychże miejsc, posłużą nam szlaki przygotowane specjalnie dla globtroterów. Mamy tu możność skorzystania ze Szlaku Kaszubskiego oraz Drogi Kaszubskiej.

Perła Kaszub wśród globtroterów, to nie jedynie Kaszubska Szwajcaria. Turystów do tego zakątka przyciągają Bory Tucholskie. Jest to największy w naszym kraju kompleksów Borów Sosnowych. Jego powierzchnia jest szacowana na ok. 3 tysiecy km².

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej boliwia wakacje na ten wątek - informacje będą na pewno niesamowicie interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Na tym terenie można się zatrzymać, albowiem swą działalność prowadzą tutaj ludzie, którzy wynajmują domki letniskowe, w Borach Tucholskich możemy w pełni podziwiać niespotykaną w innych zakątkach naszego kraju florę jak i faunę, dlatego też takie usługi cieszą się dużym wzięciem.W szczególności interesujące może być obserwowanie w naturze takich zwierząt jak bocian czarny, bobry czy żurawie. Należy pamiętać o tym, że nie w każdym miejscu można wynająć domki letniskowe w Borach Tucholskich, gdyż przeważająca część ich obszarów jest objęta ochroną. Na ich terenie zostało też utworzonych parę parków krajobrazowych, które znacznie ograniczają rozbudowę bazy hotelowej na tym obszarze. Mimo to, miejsc, które możemy podziwiać jest na tyle, że każdy, kto zechce pojechać w Bory Tucholskie poczuje się wypoczęty oraz usatysfakcjonowany z wyjazdu.

Spędzanie urlopu w takim miejscu będzie relaksem dla ducha jak i ciała, albowiem oddychanie tak świeżym powietrzem jest niemożliwe w największych polskich miastach.


Author: S.D.