Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Czy akwarium to dobry prezent dla dziecka

  • Posted on: 2 April 2022
  • By: addmean
Setki opiekunów rozważa, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to dobry pomysł? Czy dobrze jest sprezentować dziecku zwierzę? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i które zwierzę będzie trafnym wyborem?

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Dziecko nie myśli o problemach z zadbaniem o pupila. Po prostu marzy, by podobnie jak znajomi z klasy mieć też zwierzątko i móc się z nim bawić. Przed podjęciem decyzji o nabyciu zwierzaka, polecane jest przeprowadzić odpowiednią konwersację z pociechą. Po pierwsze należy uzmysłowić mu, że to głównie obowiązek. Samo przywołanie słowa obowiązek jest niewystarczające, dlatego należy właściwie przedstawić listę rzeczy związanych z zadbaniem o nowego członka rodziny.

Kolejną ważną sprawą, którą powinno się przedstawić dziecku jest fakt, że zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko powinno wiedzieć, że zwierzęta także odczuwają ból.Co wybrać?

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Każdy ma swoje plusy i minusy. Przy wyborze psa dojdzie obowiązek wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Mniej kłopotliwy wybór, to np. rybki – opowiada nam pan Zbigniew, obsługujący w sklepie opti24. Przy wyborze rybek czeka nas oczywiście regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie znakomicie się prezentować. Wpiszmy, by zobaczyć duży wybór. W akwarium można trzymać nie tylko rybki, ale żółwia. Jest wiele odmian, różniące się wielkością. Najczęściej do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Z innych dobrych zwierząt (zobacz również - hurtownia zoologiczna) mamy ptaki takie jak papugo. Jeśli szukamy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to niezłym wyborem będą króliki miniaturki. Zwierzę z jednej strony to problem. Są to mniejsze lub większe wydatki i obowiązek dbania o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to bardzo dobra okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.


Author: S.S.
Source: http://www.opti24.pl/