Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Ruszaj się dla zdrowia

  • Posted on: 6 May 2022
  • By: addmean
Dla osób mających pracę przy biurku polecany jest odpoczynek w ruchu. Oczywiście sport powinni uprawiać wszyscy, bo to najłatwiejszy sposób na utrzymanie wigoru i wysokiej formy. Większości osób jednak trudno jest przekonać się do codziennych ćwiczeń. W dobrej sytuacji są właściciele psów. Zwierzak zobowiązuje do wychodzenia z domu minimum kilka razy dziennie, na przynajmniej piętnaście minut. To już jakiś początek. Każda chwila ruchu na dworze przykłada się do poprawienia naszej formy.
Pies
Source: http://pixabay.com
Wstań wcześniej!Tak w zasadzie idealnym wyjściem jest codzienna ranna gimnastyka. Te parę minut wysiłku fizycznego pozwala świetnie rozpocząć dzień. Może to być marszobiegi. Nawet trzydzieści minut niespiesznego truchtu daje ogromny ładunek energetyczny.

Czy ten materiał Cię zainteresował? W takim wypadku zobacz odmienny pomocny link, który też ma interesujące informacje.

Świetnie działa też pływanie. Szczególnie w czasie letnich miesięcy, gdy jest ciepło i świeci słońce, poranna wyprawa na basen może poprawić nastrój.

Pies - trener

Oczywiście jeśli posiadamy psa, należy to wykorzystać. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy z tego użytek. Dobrze jest zainteresować się na przykład zabawką dogfrisbee. To dyscyplina sportu polegająca na rzucaniu dyskiem, który w locie łapie nasz pies. Poza tym, że jest to świetna zabawa, to można również startować w zawodach, brać udział w różnego rodzaju konkurencjach. Oczywiście jest mnóstwo odmian dogfrisbee. W niektórych konkurencjach należy oddawać dalekie rzuty, w innych kilka krótszych po kolei.

Zabawa z psem
Source: http://pixabay.com
Tak jak każdy inny sport, wymaga treningu, dojścia do swojej najlepszej techniki rzucania, wyuczenia psa. Jest to jednak doskonała rozrywka i wcale nie musimy od razu chcieć startować w zawodach. To świetny sposób na zabawę z psem, która jednocześnie zastąpi nam standardowe ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Wysiłek fizyczny oznacza zdrowie! To nie wyświechtany frazes, to oczywista prawda. Należy uprawiać sport, wybierać aktywny wypoczynek, pamiętać o gimnastyce, aby przez długie lata zachować zdrowie.

Masz zamiar pogłębić swą wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Trzeba wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej psychoterapia psychodynamiczna wrocław szczegółów.

A jeśli nie uda się nam znaleźć motywacji w sobie - zawsze warto wziąć ze schroniska psa, który może być idealnym motywatorem do aktywności fizycznej. Pełny energii pies sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą - kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.