Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Podsumowanie 25 lat po zmianie systemu

  • Posted on: 13 January 2022
  • By: addmean
Jednocześnie z przemianami po wyborach 4 czerwca 89 i bogaceniem się społeczeństwa Polacy postanowili zniwelować braki spowodowane systemem etatystycznym. Proces ten przebiegał i ciągle przebiega wieloma torami. Rozpoczął się on już w 1988. Najszybsze i najgłębsze zmiany zachodziły na poziomie makroekonomicznym. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tworzyły się niewielkie firmy i malutkie jednoosobowe mikroprzedsiębiorstwa. Po po 25 latach z wielu z nich urodziły się firmy giganty.

Najnowsza kolekcja Reebok
Author: Reebok
Source: Reebok
Poprawa jakości życia obywateli i otwarcie granic spowodowało stopniowe zwiększenie zainteresowania sportem. Nawet w niewielkich miejscowościach powstawały sale ćwiczeń z angielskiego zwane fitness clubami. Wraz z modą na sport (halówki nike) handlowcy i wytwórcy odzieży dopasowywali swój asortyment do zapotrzebowania klientów. Na rynek weszły bluzy fitness dla kobiet, cała masa dresów. Za sprawą dostępu do muzycznych telewizji i naśladownictwu gwiazd muzyki popowej pokazały się męskie i bluzy damskie.

Na chodnikach w tzw. "szczękach" sprzedawano co popadnie - kiełbaskę i wołowinkę z półlegalnego uboju zaraz obok biustonoszy, prostych bluz damskich czy majtek. Oczywiście zaczynały też powstawać luksusowe markety gdzie można było kupić bardzo drogie markowe produkty na przykład rozpinane bluzy damskie, dresy dla pań i panów, bluzy damskie z kapturem czy bluzy fitness dla kobiet.Na początku miejsca te były bardziej wystawami rzeczy które klient chciał mieć. Z perspektywy lat przedziwne były to lata, nieco marzycielskie bowiem liczyło się to co się umie i jak bardzo człowiek jest elastyczny. Był to czas wielkich nadziei i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, że wszystko się zmieniło na lepsze i jeżeli człowiek czegoś bardzo pragnie wszystko jest możliwe.

Myślę, iż nie było możliwości myśleć inaczej, gdyż był to też okres cudów. W końcu nie za często w historii tej części świata praktycznie bez rozlewu krwi zmienił się układ sił uznawany dotąd za niezmienny.