Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak tanio zwiedzać świat?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Jeździmy po świecie coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka suma pieniędzy, szybkość i atrakcyjna promocja tanich linii lotniczych, aby kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. Dzisiaj jest to nie tylko możliwe, ale też proste. Jeśli nauczymy się kilku najważniejszych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za niewielkie pieniądze.

Startujący samolot
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze: czujność

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś wiadomość o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Warto również zgłosić chęć otrzymywania newslettera danej linii lotniczej. Wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na przeszukanie paru stron www, aby powiększyć szanse na tanie latanie w interesującym nas kierunku i najkorzystniejszej cenie.

Po drugie: bagaż podręczny

Możemy dużo oszczędzić na koszcie wyprawy, jeżeli zmniejszymy swój ekwipunek. Gdy wybieramy się w niedaleką wyprawę, nie musimy zabierać ze sobą tak wielu rzeczy i może wystarczyć nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z małym bagażem podręcznym mogą wydawać się niezwykle trudne, ale to tylko pozory. Najczęściej dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, to dziesięć kilogramów.

Nie wahaj się - więcej wiadomości czytaj w serwisie (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania - chętnie na nie odpiszemy.Lądujący samolot
Author: Ge.Ne
Source: http://www.flickr.com
Rzeczy które składają się na tę wagę, powinny w zupełności wystarczyć na niejedną wycieczkę, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre rzeczy, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach dużo tańsze, niż w Polsce, z tego względu nie warto płacić dodatkowych pieniędzy za duży bagaż. Dzięki zmniejszeniu wagi bagażu już na wstępie minimalizujemy koszty wyjazdu oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli oczekiwać na nadanie bagażu, co jest kluczowe zwłaszcza przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeżeli natrafimy na bardzo dobre oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest naprawdę niewiele, ponieważ ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Japonii lub Argentynie. Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na zakup biletu w dobrej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo wtedy lata najwięcej ludzi i cena zazwyczaj jest wyższa.