Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Rower miejski czy górski?

  • Posted on: 9 December 2021
  • By: addmean
Mimo że, że sezon zimowy trwa w najlepsze, warto już teraz pomyśleć o zbliżającej się wiośnie oraz eskapadach rowerowych. Bez znaczenia jest czy jesteśmy w zatłoczonym mieście czy w przytulnym miasteczku, czas na aktywny wypoczynek i przejażdżki na rowerze znajdzie się zawsze i każdy dobierze odpowiedni sprzęt rowerowy dla siebie.


Jak wybrać komfortowy rower?

przerzutki rowerowe
Author: Glory Cycles
Source: http://www.flickr.com
Podstawowym pytaniem przy wyborze roweru jest to, do czego ma on nam być potrzebny, do wycieczek miejskich czy środek transportu czy chcemy pokonywać nim góry i doliny oraz błotniste równiny. Wyróżniamy rowery dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Rowery dostosowane są do naszych wymagań – inaczej zaprojektowane i delikatniejsze będą rowery dla pań, w opozycji do ciężkich rowerów dla panów. Rowery dla dzieci stworzone są tak, aby razem ze wzrostem dziecka, rower można było dostosowywać do wzrostu i regulować jego wysokość.

Miejskie eskapady.

O tym, że w zatłoczonym mieście nic nas nie uratuje od spóźnienia na spotkanie tak jak rower, wiedzą wszyscy entuzjaści rowerowego szaleństwa.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie warty uwagi, to kliknij ten link! Znajdujące się tam materiały również Cię zaintrygują - to bardzo użyteczne informacje (https://www.hotelaltus.pl/pakiety).

Podczas gdy całe miasto stoi w korkach, my spokojnie wykorzystując trasy rowerowe przemierzamy naszą drogę. Doskonałym rozwiązaniem dla zwolenników miast są |rowery miejskie. Wyróżniają się one klasycznym wyglądem i delikatną budową. Istotnym wyposażeniem takich rowerów są światła oraz elementy odblaskowe – muszą one bowiem być zauważalne na drogach. Rowery miejskie przystosowane są do powtarzalnego zsiadania z nich, z tej przyczyny siodełko położone jest poniżej kierownicy i ułatwia jazdę z prostymi plecami.

Entuzjaści rowerowych wojaży i silnych wrażeń
kierownica rowerowa
Author: Glory Cycles
Source: http://www.flickr.com

Dla osób, którym nie straszne są górskie trasy, ekstremalne warunki pogodowe i terenowe, sklepy rowerowe mają w ofercie rowery górskie. Cechują się sportowym wyglądem, są bardziej masywne a także zawierają lepsze amortyzatory. Wśród nich można wskazać dwa typy – długodystansowe XC zwane Kross country, oraz MTB, doskonałe do zróżnicowanych górzystych terenów.

Kupiliśmy rower, czas pomyśleć o asortymencie dodatkowym ---> SPORT hulajnogi wyczynowe mgp SHOP.
Współczesny sklep rowerowy ma w ofercie poza rowerami, bardzo dużo produktów doposażeniowych, które mogą się nam przydać w podróży. Do wyboru mamy niezliczoną ilość bidonów na napoje – ciepłe i zimne, pojemniczków i toreb, które pozwolą nam pomieścić nasz ekwipunek.
Aktywny wypoczynek jest bardzo potrzebny do zachowania zdrowia, zmniejsza stres i wyzwala energię. Rowerowe eskapady są wspaniałym sposobem na zdrowie oraz długowieczność, co ważne, jeździć mogą wszyscy – od dzieci po osoby w podeszłym wieku.