Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Rower miejski czy górski?

  • Posted on: 9 December 2020
  • By: addmean
Mimo że, że sezon zimowy trwa w najlepsze, warto już teraz pomyśleć o zbliżającej się wiośnie oraz eskapadach rowerowych. Bez znaczenia jest czy jesteśmy w zatłoczonym mieście czy w przytulnym miasteczku, czas na aktywny wypoczynek i przejażdżki na rowerze znajdzie się zawsze i każdy dobierze odpowiedni sprzęt rowerowy dla siebie.


Jak wybrać komfortowy rower?

przerzutki rowerowe
Author: Glory Cycles
Source: http://www.flickr.com
Podstawowym pytaniem przy wyborze roweru jest to, do czego ma on nam być potrzebny, do wycieczek miejskich czy środek transportu czy chcemy pokonywać nim góry i doliny oraz błotniste równiny. Wyróżniamy rowery dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Rowery dostosowane są do naszych wymagań – inaczej zaprojektowane i delikatniejsze będą rowery dla pań, w opozycji do ciężkich rowerów dla panów. Rowery dla dzieci stworzone są tak, aby razem ze wzrostem dziecka, rower można było dostosowywać do wzrostu i regulować jego wysokość.

Miejskie eskapady.

O tym, że w zatłoczonym mieście nic nas nie uratuje od spóźnienia na spotkanie tak jak rower, wiedzą wszyscy entuzjaści rowerowego szaleństwa. Podczas gdy całe miasto stoi w korkach, my spokojnie wykorzystując trasy rowerowe przemierzamy naszą drogę. Doskonałym rozwiązaniem dla zwolenników miast są |rowery miejskie. Wyróżniają się one klasycznym wyglądem i delikatną budową. Istotnym wyposażeniem takich rowerów są światła oraz elementy odblaskowe – muszą one bowiem być zauważalne na drogach. Rowery miejskie przystosowane są do powtarzalnego zsiadania z nich, z tej przyczyny siodełko położone jest poniżej kierownicy i ułatwia jazdę z prostymi plecami.

Entuzjaści rowerowych wojaży i silnych wrażeń
kierownica rowerowa
Author: Glory Cycles
Source: http://www.flickr.com

Dla osób, którym nie straszne są górskie trasy, ekstremalne warunki pogodowe i terenowe, sklepy rowerowe mają w ofercie rowery górskie. Cechują się sportowym wyglądem, są bardziej masywne a także zawierają lepsze amortyzatory. Wśród nich można wskazać dwa typy – długodystansowe XC zwane Kross country, oraz MTB, doskonałe do zróżnicowanych górzystych terenów.

Kupiliśmy rower, czas pomyśleć o asortymencie dodatkowym ---> SPORT SHOP.
Współczesny sklep rowerowy ma w ofercie poza rowerami, bardzo dużo produktów doposażeniowych, które mogą się nam przydać w podróży. Do wyboru mamy niezliczoną ilość bidonów na napoje – ciepłe i zimne, pojemniczków i toreb, które pozwolą nam pomieścić nasz ekwipunek.
Aktywny wypoczynek jest bardzo potrzebny do zachowania zdrowia, zmniejsza stres i wyzwala energię. Rowerowe eskapady są wspaniałym sposobem na zdrowie oraz długowieczność, co ważne, jeździć mogą wszyscy – od dzieci po osoby w podeszłym wieku.