Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Bywa, że pies jest najbardziej wiernym przyjacielem człowieka

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Mastif tybetański, czy też inaczej pisząc tibetan mastiff, wedle iście encyklopedycznego wyjaśnienia to rasa psów kategoryzowana dogrupy molosów w gatunku górzystym, wyhodowana pozostała ona w Tybecie do zaganiania zwierząt a także do stróżowania.
Istnieje sporo odmiennych teorii na temat historii mastifa tybetańskiego. Przyczyn tego stanu powinniśmy poszukiwać w tym, iż Tybet przez długie okresy znajdował się w bardzo dużej izolacji od innych skupisk ludzkich, tak więc prawda nie do końca jest odkryta. Możemy jednak ukazać najbardziej zasadne fakty.Rodzima nazwa („do khyi”), to znaczy psa (porównaj ofertę na transportery dla psów) „trzymanego na uwięzi”. Tego typu zwrot dosyć trafnie oddaje użytkowość takiego zwierzęcia. W nocy bowiem pilnował on zwierząt hodowlanych, zaś podczas dnia musiał być przywiązywany, bo potrafił być niezwykle agresywny (czytaj też). Arystoteles na przykład wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd błyskawicznie rozprzestrzenił się na tereny persów.

Szczeniaki mastifa tybetańskiego są czworonogami o niesamowicie dynamicznym charakterze, przejawiające tendencję do inicjatywy. Jednocześnie, są to niezwykle przyjemne i chętne do zabawy psy. Nawet po dłuższym okresie wychowania, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na grę. Jeśli odpowiednio podejdzie się do hodowli oraz nauczania tego zwierzaka, potrafi on być bardzo stałym psem, dostosowującym się do poleceń, odważnym a także czujnym towarzyszem życia.

Gdy będziesz zdania, że warto by było zgłębić inny aspekt tej kwestii, kliknij tutaj oraz przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w witrynie (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-CHEMICZNE/106).Tibetan mastiff
Author: Andrea Arden
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia rasa tibetan mastiff to jedna z najbardziej inteligentnych i najbardziej bystrych ras piesków, okazjonalnie przejawiającej zachowania agresywne, aczkolwiek jest to również rasa nieufna a także wyspecjalizowana w reagowaniu na prawdopodobne zagrożenie. Warto więc kupić sobie takiego psa, naprawdę może on okazać się idealnym a także lojalnym towarzyszem. Na pewno spełni on pokładane w nim nadzieje, przyjaciela odnajdą w nim ludzie harmonijni, jak i bardziej energiczni. Mastif umie naprawdę kochać, ale i obronić, więc pamiętajmy o tym, gdy już zdecydujemy się na jego zakup .