Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Zwierzaki sprawiają dużo satysfakcji - Pies, kot, czy ryby?

  • Posted on: 6 November 2020
  • By: addmean
Każdy na jakimś etapie swego życia miał czworonożnego przyjaciela. Chwile spędzone razem są idealne i nie jest możliwe ich niczym zastąpić. Zwierzaki są towarzyszami człowieka niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, który udomowił zwierzęta wytworzył z nimi szczególną więź. Wiele zwierzaków domowych ewolucyjnie dostosowało się do życia z człowiekiem.

bawiacy sie pies
Source: http://pixabay.com
Udowodniono przykładowo, że dużo dźwięków emitowanych przez koty są naśladownictwem człowieczej mowy. Świadczy to o tym jak silnie połączony okazuje się być żywot kota domowego z ludźmi. Wielowiekowa historia wspólnych stosunków zaowocowała szczególną więzią. Z tego powodu, gdy okoliczności są sprzyjające oraz potrzebny jest zwierzęcy towarzysz wskazane jest już dziś odwiedzić najbliższy sklep zoologiczny i pomyśleć nad wyborem. Mnóstwo klientów zastanawia się, czy lepszym wyborem dla nich jest kot, czy jednak pies. Każdy jest inny i winien przede wszystkim pomyśleć o sobie przy wybieraniu swojego zwierzęcia.Koty i psy to niezwykle udomowione stworzenia.

Fascynuje Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij ten link - ta polecana strona internetowa (http://sport-dog.pl/) publikuje zbliżoną problematykę.

Oba typy mają dużo kontaktu ze swym posiadaczem. Mogą reagować na wybrane słowa oraz stworzyć niepowtarzalną uczuciową więź z człowiekiem. Wielu psychologów poleca osobom samotnym kupienie sobie zwierzaka. Udowodniono, że ma to wyjątkowo pozytywny wpływ na samopoczucie.

Pies okazuje się być daleko silniej przywiązanym towarzyszem. Psy są wierne i często okazują emocje swym właścicielom. Wymagają jednakże więcej uwagi, niż koty i częstokroć nabytek samej karmy dla psów (pod tym linkiem znajdziesz karmy. Wystarcza tylko pomyśleć która ewentualność byłaby optymalna. Wiadomo, iż koty mogą być indywidualistami. Same umieją o siebie dbać a także nie potrzebują spędzać dużo czasu z posiadaczem. Zostawione sobie nie czują się samotne i mogą sobie poradzić jeśli mają co jeść. Warto zadbać o to żeby karma (zobacz: karma acana dla maltańczyka) była odpowiednio dobrana np. karma dla kotów sterylizowanych .

kot
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Pies sam w mieszkaniu będzie się miał źle, nie mówiąc już o tym, ze wymaga regularnych spacerów, a także odpowiedniej pielęgnacji Nie każdego stać na duże zwierzę. Wiele osób decyduje się na kupienie chomika, czy szczura. Szczury są niezwykle inteligentnymi stworzeniami. Mogą rozwiązywać nieskomplikowane zadania, reagują na swe imię. Osoby niezainteresowane czworonogami często wybierają nabycie rybek. Te wzorzyste pływające zwierzęta będą źródłem olbrzymiej uciechy swych właścicieli. Oczko wodne w ogrodzie, albo akwarium stanowią także fantastyczną dekorację gospodarstwa domowego - sprawdź tutaj.

Kupienie zwierzaka to zawsze dobry pomysł. Zwierzak jest doskonałym kompanem. Jest też świetnym rozwiązaniem dla dzieci. Posiadanie swojego zwierzaka uczy malucha odpowiedzialności a także empatii. Dzieciaki, którym powierzono w opiekę zwierzęta jako dorosłe osoby prościej radzą sobie z wykonywaniem zleceń i sami są lepszymi rodzicami. Z tej przyczyny nie trzeba zwlekać z decyzją i wybrać sobie zwierzaka już teraz.