Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Ptasie zoo

  • Posted on: 20 August 2021
  • By: addmean
Gawrony, jemiołuszki, kosy czy jaskółki wszyscy z ukrycia lubimy obserwować ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich - Domki-letniskowe > polecana strona śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym parapecie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich rodzin.


Zima-niełatwy okres


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Author: Betafence
Source: Betafence
Pora zimowa to niełatwy czas na ptaków, zwłaszcza gatunków miastowych– niskie temperatury oraz utrudniony dostęp do pokarmu sprawiają, że zwiększa się między gatunkami czy w obrębie gromad walka. W konsekwencji doprowadzić może to do ostrej bitwy Z powodu której młode osobniki giną. Istotne w tym czasie jest dokarmianie ptaków, zawieszanie smakołyków w postaci ziaren albo okruszków z chleba dzięki temu ptaki przeżyją trudny czas. Doskonałym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, możemy je wywiesić za oknem lub postawić na parapecie - Ceneo.


Chrońmy ptasie oazy

O tym, jak ważne są lasy i drzewa dla ptaków uczą już w szkole podstawowej. Karczowanie roślinności i łamanie drzew niszczy ich naturalny ekosystem, aby temu zapobiec musimy dbać o zapewnienie im schronienia zawieszając domki lęgowe dla ptaków. Dzięki nim, będą mogły bezpiecznie złożyć jaja i wychorować potomstwo. Niestety często budki dla ptaków są niszczone przez bezmyślnych ludzi czy większe ssaki. Budki takie możemy samodzielnie wykonać wykorzystując do tego deski czy kawałki drewna, nie potrzebujemy do ich wykonania ogromnych umiejętności czy środków finansowych.

Miejskie ptaki


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Author: Betafence
Source: Betafence
Gatunki ptaków przebywające w lasach mają dużo łatwiejsze ich interesujące sprawdź to koniecznieie niż ich miejscy kuzyni. Postęp cywilizacji i komunikacji nie sprzyja ich egzystencji. Gatunki miastowe takie jak wróble czy gołębie przywykły do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie powietrza i zatruwanie szkodliwymi odpadkami na pewno są niebezpieczne dla ich zdrowia.

Człowiek w obecnych czasach często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku degradujemy faunę i florę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które mogą nas z tego powodu spotkać. Dożywianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest priorytetową formą pomocy - Eko Misz Masz.