Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak ćwiczyć, aby być większym?

  • Posted on: 3 February 2022
  • By: addmean
Ćwiczenia fizyczne są coraz bardziej modne: większość siłowni ma swoich klientów przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich, gdy niemal każdy chce błyskawicznie zyskać idealną (naturalnie według swoich oczekiwań) sylwetkę. Aby łatwo się nie uprzedzić i sukcesywnie cieszyć się coraz lepszymi rezultatami, powinno się układać treningi nie tylko na parę tygodni naprzód, ale najlepiej na okres 3 do 6 miesięcy.Dzięki takiemu rozwiązaniu znajdziemy zawsze czas na zastosowanie treningów siłowych czy masowych, jak też rzeźbiących ciało.
Trening
Author: Jordan - Star Fitness
Source: Jordan - Star Fitness
Najwięcej kłopotów początkujący adepci kulturystyki mają z nabraniem masy mięśniowej jest chyba najpowszechniej wybieranym treningiem wśród początkujących. Jak mówi sama nazwa, dzięki takiego typu treningowi możemy podnieść masę ciała, a co najważniejsze, przyrost ten nie może pochodzić głównie z nabrania dodatkowej tkanki tłuszczowej, lecz szczególnie z przyrostu masy mięśniowej.

Jak zatem prowadzić trening, żeby cieszyć się dobrymi i wymarzonymi rezultatami?

umięśniony mężczyzna
Source: flickr.com
Najkorzystniejszym wyjściem będzie połączenie treningu na masę z odpowiednią dietą, która zapewni nadmiar kaloryczny. Ważne jest, żeby znaleźć odrobinę czasu na wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego (w sieci znajdziemy wiele dostępnych kalkulatorów), gdyż bez takich danych ciężko będzie ułożyć dietę. Należy już na wstępie założyć, że nieodzowne będą odżywki takie jak gainery oraz odpowiednia forma kreatyny - na pocieszenie trzeba zaznaczyć, iż odżywki te są zwykle przystępne cenowo.Gainer zapewnia znaczną ilość węglowodanów, (jednak pamiętajmy, że większość z nich musi wywodzić się z samej diety - źródłem są płatki owsiane, kasze, rośliny strączkowe oraz białka (tu podstawa to: mięso, jaja). Kluczem do sukcesu jest trzymanie się diety, właściwej do naszych indywidualnych potrzeb oraz właściwy trening, który da bodziec do przyrostu tkanki mięśniowej.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Wejdź na oryginalny artykuł (https://rehab-terapia.pl/), a odkryjesz więcej informacji na opisywany temat, które z pewnością Cię zainteresują.

Żeby szybko cieszyć się dobrymi rezultatami, należy skupić się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na barki, podciągania) z dużym obciążeniem i względnie niedużą liczbą powtórzeń.

Jeśli ktoś właściwie połączy dietę z treningiem na masę, już paru miesiącach będzie cieszył się z satysfakcjonujących wyników.