Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jeśli uprawiasz dyscypliny zimowe, nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu kondycyjnym

  • Posted on: 22 October 2021
  • By: addmean
Spośród licznych sportów sezonowych jazda na nartach jest dosyć lubiana . Jest to dyscyplina, której z powodzeniem uczą się już dzieci w wieku szkolnym. Szkółki narciarskie organizowane są właściwie w każdej typowo narciarskiej miejscowości, do której chętnie zjeżdżają narciarze szusować po ośnieżonych stokach.
Im wcześniej zaczniemy uczyć się jazdy na nartach, tym korzystniej. Głównie dlatego, że dzieci mają elastyczniejszy szkielet i są mniej podatne na urazy, które w tej dyscyplinie są niestety dość powszechne. Wiele osób lekceważy odpowiednie przygotowanie kondycyjne przez otwarciem sezonu, bardzo się w ten sposób narażając.

zima
Author: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Source: http://www.flickr.com
Tak zwani weekendowi narciarze zazwyczaj kończą wypad na narty z kontuzjowanym obojczykiem lub uszkodzonym stawem kolanowym. Jeśli całymi dniami siedzimy za biurkiem i spontanicznie postanawiamy ruszyć w góry, wówczas trzeba się spodziewać podobnych niebezpieczeństw. Co zatem zrobić, aby stronić od tego typu groźnych kontuzji. Przede wszystkim systematycznie uprawiać jakiś sport. Przeważnie wystarczy efektywna gimnastyka dwa razy w tygodniu. Profesjonalny trening to najlepsza ochrona przed ciężkimi urazami, a także nadwyrężeniem mięśni. Popularne miejsca na wyjazd na narty:Jeśli zawczasu nie poprawimy swojej ogólnej kondycji, zakwasy po wyjeździe na nartach mogą nam dokuczać nawet przez kolejny tydzień. Aby w pełni cieszyć się wycieczką i czerpać korzyści z jazdy na nartach, musimy podejść do sprawy profesjonalnie i przynajmniej miesiąc wcześniej zacząć systematycznie ćwiczyć.

Podobny zespół publikuje inne tego typu artykuły. Jeśli Cię one intrygują, to kliknij tu oraz zobacz więcej porad pod linkiem (http://www.impuls.waw.pl/terapia-biofeedback) publikacji, którą tam odnajdziesz.

Do wzmożonego wysiłku należy przygotować nie tylko mięśnie, ale też nasz układ oddechowy. W tym celu doskonale sprawdzi się rowerek stacjonarny lub bieganie. Jeśli chodzimy na aerobik, również będziemy dobrze przygotowani do pierwszego zjazdu na nartach.


zima
Author: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Source: http://www.flickr.com
Do podstawowego zestawu regularnej gimnastyki włączmy więcej ćwiczeń, które rozruszają stawy kolanowe oraz mięśnie brzucha. Aby nie wyjść z formy, poza sezonem możemy trenować nordic walking. To efektywny trening dla osób, które wolą biegówki od szaleństwa na stokach. Pamiętajmy zatem, że nawet kosztowny sprzęt nie uchroni nas przed kontuzjami, jeśli nasz organizm nie będzie odpowiednio przygotowany do wysiłku fizycznego. Tymczasem rozpoczęcie sezonu już niedługo, więc czas zabrać się za regularne ćwiczenia.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe materiały na prezentowany wątek, to sprawdź proponowane www (https://artgrafcars.pl/car/range-rover/), które zawierają także informacje na to zagadnienie - wejdź zatem tu.

Sprawdź .