Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Bez kotka lub psa w mieszkaniu bywa pusto

  • Posted on: 2 April 2022
  • By: addmean
Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim prawdziwego, naturalnego wnętrza. Dom bez czworonoga czy kota nie posiada w sobie życzliwej klimatyczności, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który właściwie wszyscy nosimy w sobie, nie ma również nieskończonego przywiązania (zwłaszcza psiaki, chociaż kociarze powinni się na to nie zgodzić). Nim jednakże zadecydujemy, że jednak pragniemy posiadać zwierzę pamiętajmy, żeby dokonać jak najlepszego wyboru. Kotek a może piesek? Która rasa? To wszystko powinniśmy szczegółowo przemyśleć.


piesek
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Jeśli szukasz przyjaciela i nie rościsz wobec niego poważniejszych trenerskich planów najbardziej korzystnym wyborem będzie najzwyklejszy kundelek. Tak się składa, że tego typu psy to bardzo wierni, wdzięczni towarzysze życia. Najlepiej jak weźmiesz takiego psiaka ze schroniska, gdyż znajduje się w takim miejscu dużo potrzebujących psiaków, które bardzo czekają na własny kąt. Jak wynika z opowieści osób, które skorzystały właśnie z tego typu możliwości „schroniskowe” pieski są bardzo związane z właścicielem, traktują własnego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako osobę najważniejszą w swoim życiu.

Sporo ludzi decyduje się jednak na psy rasowe. To także ciekawy wybór, bo ras jest bardzo dużo, tak więc każdy odnajdzie psiaka dla siebie. Jednakże przed kupnem takiego psa powinniśmy jak najwięcej o nim się dowiedzieć. Na przykład, taka rasa jak Akita Inu czy Tibetan Mastiff Breededers jest niezwykle szlachetna, takie pieski są śliczne, dumne i inteligentne, lecz miejmy na uwadze, iż są to również psy (zobacz: dieta dla psa) bardzo duże, uparte i nieustępliwe. Powinniśmy mieć do nich iście treserskie podejście i to od samego początku, gdyż później możemy z takim psem nie dać rady. Szczenięta takich ras prezentują się niewinnie, jak małe misiaczki, ale pamiętajmy, iż wyrastają na pewne siebie, silne zwierzęta, na które działa stanowcza i właściwa tresura .

A może kotek? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie mieszkania bez tych uroczych, acz wolnomyślicielskich zwierząt. Inni są zdania, że są to zwierzęta egoistyczne, a nawet wredne. Warto podkreślić, że kot to nie pies, więc jeśli czekamy na posłuch i pełne oddanie, to nie mamy co liczyć, że kot nam to zapewni. Koty są urocze i (wbrew obiegowym opinii) mocno się przyzwyczajają, ale jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi zarządzał. Chodzą swoimi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (wejdź tutaj).