Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Czym się kierować w szukaniu lektur?

  • Posted on: 31 March 2022
  • By: addmean
Człowiek wykształcony powinien znaleźć odrobinę czasu na czytanie książek. Niekoniecznie tylko specjalistycznych, mających związek z zawodem który wykonuje. Przyznaję jednak, iż nie łatwo jest zorientować się w tym po co warto sięgnąć. Jeżeli pragniemy dowiedzieć się co warto przeczytać?, można wspomóc się omówieniami prasowymi. Jest to klasyczne podejście w wyborze lektury. Bardzo często także pomocą może być bibliotekarz lub też fachowy sprzedawca książek. Obecnie, w dobie internetu, można się nim również posłużyć przy wyborze książki. Znajdziemy kilka portali dla ludzi kochających dobrą książkę. Najpopularniejsze to jak też Lubimy Logując się tam, mamy dostęp do naszych półek, do półek naszych znajomych czy też do recenzji konkretnych książek. Serwisy wyżej wymienione zamieszczają nawet sprofilowane propozycje książek, co może być dla nas dobrą wskazówką.


Książka
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu
Pewnym drogowskazem są nagrody dla pisarzy i wszelakiego typu plebiscyty, na przykład Literacka Nagroda Nike, czy też plebiscyt na najlepszą książkę o tematyce historycznej. Jednakże wybór jury nie zawsze musi się zgadzać z gustami czytelników, czego najlepszym dowodem jest najważniejsza polska nagroda literacka. Zwykle wybory kapituły mijają się z gustami większości czytelników.

Wejdź naszą kolejną witrynę. Tam znajdują się frapujące informacje. Prosimy - doczytaj szczegóły (https://www.kolodziejczyk.sklep.pl/kolodziejczyk/przysmaki-dla-psow/kosci). Będzie nam niezwykle przyjemnie, jeżeli wątki będą Ci się podobać.

Inaczej było w 2013r. Nagrodę "Nike" dostała pani Joanna Bator za "Ciemno, prawie noc". Akcja powieści dzieje się w prowincjonalnym Polskim mieście. Joanna Bator krytykuje w swojej powieści pewny rodzaj zbiorowej pobożności. Mierzy się ze współczesnym grubiaństwem widocznym na forach internetowych. Ukazuje je w dość drastyczny sposób. Mnie szczególnie spodobał się wątek koci. Te miłe futrzaki są w tejże pozycji pierwiastkiem dobra (także ludzie kotami się opiekujący). Podobne tematy można odnaleźć również tutaj - .

Pozycja zawiera w sobie elementy nadprzyrodzone a wszystko to zawarte jest w formie powieści sensacyjnej z zaskakującym finałem. Jest to także opowieść o dorastaniu bohaterki i jej zmaganiach z przeszłością. Moim kolejnym typem w osobistym rankingu co warto przeczytać?, jest pozycja o życiu Władysława Bartoszewskiego. Wywiad rzeka z niezwyczajnym człowiekiem. Pomimo bardzo ciężkiego życia zachował on optymizm i - co najważniejsza - wiarę w człowieka. Człowiek ten mówi o tym, jak pojmuje miłość do ojczyzny jak też odpowiedzialność za ojczyznę. A dla odprężenia rekomenduję „W syberyjskich lasach” (Sylvain Tesson), powieść o paru miesiącach z życia autora wśród dzikiej przyrody, próbach „ujarzmienia” czasu i czerpania radości z każdej chwili życia.