Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać swojemu kociakowi, by był zdrowy?

  • Posted on: 18 September 2021
  • By: addmean
Ludzie od lat przygarniali do własnych gospodarstw zwierzęta. Zaczęli dawno temu i trwa to do teraz. Po pierwsze, pewne zwierzęta są trzymane w celach gospodarczych, do uboju i na mięso. Druga rzecz - już ludzie pierwotni poczynali zauważać, że pewne zwierzęta, szczególnie psowate, łatwo oswoić, a kiedy już się to powiedzie, te odwdzięczają się nie tylko przywiązaniem i lojalnością, ale także czujnością, czy też, przy właściwym szkoleniu, wsparciem w tropieniu i polowaniach.
Obecnie rzecz jasna hodowla ptactwa i pozostałych gatunków przeznaczonych w końcowym rozrachunku do uboju nadal jest niezbędna – ogromna większość społeczeństwa nie tylko w Polsce, ale i innych krajach, spożywa mięso; inne zwierzęta zaś są trzymane w mieszkaniach i obejściach gospodarczych raczej dla satysfakcji niż jakichkolwiek innych celów utylitarnych.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie wartościowy, nie wahaj się i sprawdź szczegóły tutaj przysmaki dla psów - zobaczysz jeszcze bardziej precyzyjne dane.

Niekiedy na wsi niezastąpiony jest owczarek, który zaalarmuje szczekaniem, kiedy do płotu zbliży się ktoś nieznajomy: listonosz, wędrowny złodziejaszek czy misjonarze odłamów religijnych. Nie usprawiedliwia to jednak tego, czemu tak powszechnie psy i koty wszelkich ras trzymane są w miastach.Author: West Zest
Tak czy owak obecnych w miastach ich mnóstwo, zwłaszcza psów. Niestety podczas gdy psy z grubsza są w stanie zjeść wszystko, koty dużo trudniej utrzymać w dobrym zdrowiu, a posiadacze kotów czasem nieodpowiednio dobierają im dietę, co w dalszym rozrachunku wywołuje sporo dolegliwości. Istnieją świetne karmy suche dla kotów Acana , Kitekat lub Purina Karmy dla kotów takiej klasy są tworzone z pamięcią o doskonałym zrównoważeniu składników odżywczych, znacznie lepiej niż jest to w przypadku podawania kotu mleka i wątróbki. Sucha karma dla kota powinna cały czas stanowić fundament jego diety, chociaż wydaje się na pierwszy rzut oka, że jeśli kot (zobacz również płyn do jamy ustnej dla kotów) to drapieżnik, powinien spożywać świeże mięso.

Karmy dla kotów Pronature są przygotowywane i komponowane tak, aby zapewnić dobre zdrowie nie tylko aktywnym kotom dachowcom, ale również przykładowo kotom wykastrowanym, jakie wymagają znacznie mniejszych dawek tłuszczów i cukrów. Pokarmy dowolnej wymienionej produkcji powinien mieć w swoim asortymencie dowolny szanujący się internetowy sklep zoologiczny. Dość zapewnić pupilowi odpowiednią dietę, a ten będzie wiele lat cieszył się dobrym zdrowiem.