Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób nie rozbestwić ukochanego zwierzaka?

  • Posted on: 2 April 2022
  • By: addmean
Sądzisz, że twoja pociecha miała zawsze ciekawe zainteresowania? Już w w czasie, gdy miało zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na zbudowanie pięknego ogrodu. Mówisz, że to zarezerwowane dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć szerokie horyzonty i choćby trwało to jedynie chwilę warto umożliwić im takie próby. Ale – uwaga – pamiętajmy, że wartościowe jest próbowanie z głową.


Dziecko z pluszakiem
Author: Miles Bannan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nasze dziecko jest zafascynowane psami nie kupuj mu od razu czworonoga, zafunduj mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich możliwościach, o psich rasach, niech twoje dziecko dowie się jak najwięcej, niech zobaczy, że taki pies smakołyki dla psa to radość, ale także obowiązek.

Po lekturze takiejksiążki sprawdź jego wiadomości, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim hodowcą możesz zakupić mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, aby przygotować naszą pociechę do poważnej roli. Niestety, najczęściej jest tak, że rodzice kupują dzieciom w ramach prezentu jakiegoś stworka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego w końcu ulegają jego namowom.

A później… Nie ma osoby, która zajmowałaby się psem, dziecko nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, w konsekwencji takie biedne zwierzątka często kończą w schroniskach. Pamiętajmy, że sprawa ta nie tyczy się tylko psów. Jeśli dziecko zakocha się w ptakach, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy grunt pod przyszłe obowiązki. To podobnie, jak poruszone we wstępie rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że dziecko się nimi nie zajmuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a następnie te zachowania przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: książki o hodowli ptaków).

Warto mieć mądre i odpowiedzialne dziecko. Nie dość, że sam na tym najwięcej skorzysta to zyskają też inni ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska przyszła jego rodzina, co więcej, taka osoba jest bardziej szanowana i bardziej lubiana. W przeciwnym razie nasz szkrab może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na zmiany już będzie za późno.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: uprawa roślin