Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Posiadanie zwierzaka to duża odpowiedzialność. Należy nie zapominać o kilka najważniejszych kwestiach

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Wybór psa, który będzie strzegł naszego domu, jest równie ekscytujący jak wybór sukni ślubnej czy marki samochodu. Jednak w przeciwieństwie do sukni i auta, gdy mowa o psie mamy do czynienia z żywym stworzeniem, które może zawieść nasze oczekiwania. Wówczas nie możemy odrzucić jego przywiązania i miłości, a starać się by więź człowieka z psem była wieczna i oparta na wzajemnym szacunku.
owczarek niemiecki
Author: Giles Williams
Source: http://www.flickr.com
Jak tego dokonać? Pamiętając, że wybór rasy nie ma takiego znaczenia, jak to, jak jego wychowanie.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady opublikowane pod tym linkiem. Na pewno znajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Mały york żyjący w przekonaniu, iż to on jest najważniejszy wśród domowników, potrafi dobitniej zademonstrować niż żywiący takie samo przekonanie bulterier. Z tego względu już w pierwszym dniu pobytu psa, szczeniaka postawmy mu granice, bo pies szczęśliwy to pies (polecamy transportery dla psów marki hunter) dobrze ułożony. W wielu przypadkach dobrym sposobem na ułożenie psa jest zakup obroży treningowej. Obroże treningowe to zrozumiały dla psa przekaz. Gdy nie wykona polecenia, odczuje nieprzyjemne napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży (kolczatka do ćwiczeń). Dobre zestawy treningowe posiadają także możliwość ostrzeżenia przed impulsem.

border colie
Author: lubasi
Source: http://www.flickr.com
A teraz o najlepszych stróżach na czterech łapach. Cieszącym się największą popularnością jest owczarek niemiecki – czujny, inteligentny, a przy tym wrażliwy i opiekuńczy. Jego sposób czuwania oznacza szczekanie nocą, na każdy podejrzany głos a także częste spacery wzdłuż płotu. Potrzebuje stałego kontaktu z opiekunem, dużo ruchu i terytorium do pilnowania. Nigdy nie można tego psa pozostawiać na cały dzień w kojcu – odbija się to negatywnie na jego psychice. Za najinteligentniejszego psa uchodzi mało znany w naszym kraju border collie, który potrzebuje łąki i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W niewielkim domu z ogródkiem, co najwyżej zapędzi na taras domowników.Groźny stróż - nie napastnik, to owczarek anatolijski. Bardzo czujny, mimo swych pokaźnych rozmiarów sprytny i szybki, nieufny do obcych, rzadko kiedy jest gotowy do całkowitego podporządkowania się, musi od wieku szczenięcego przywyknąć do innych psów. Posiadać go może tylko konsekwentny i doświadczony znawca psów, który poświęci dużo czasu na wychowanie.
Jest jeszcze jedna, niedoceniana rasa, o której warto wspomnieć. To kundel ze schroniska, który w zamian za okazane serce nigdy nas nie zawiedzie.