Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Posiadanie zwierzaka to duża odpowiedzialność. Należy nie zapominać o kilka najważniejszych kwestiach

  • Posted on: 15 September 2020
  • By: addmean
Wybór psa, który będzie strzegł naszego domu, jest równie ekscytujący jak wybór sukni ślubnej czy marki samochodu. Jednak w przeciwieństwie do sukni i auta, gdy mowa o psie mamy do czynienia z żywym stworzeniem, które może zawieść nasze oczekiwania. Wówczas nie możemy odrzucić jego przywiązania i miłości, a starać się by więź człowieka z psem była wieczna i oparta na wzajemnym szacunku.
owczarek niemiecki
Author: Giles Williams
Source: http://www.flickr.com
Jak tego dokonać? Pamiętając, że wybór rasy nie ma takiego znaczenia, jak to, jak jego wychowanie. Mały york żyjący w przekonaniu, iż to on jest najważniejszy wśród domowników, potrafi dobitniej zademonstrować niż żywiący takie samo przekonanie bulterier. Z tego względu już w pierwszym dniu pobytu psa, szczeniaka postawmy mu granice, bo pies szczęśliwy to pies (polecamy transportery dla psów marki hunter) dobrze ułożony. W wielu przypadkach dobrym sposobem na ułożenie psa jest zakup obroży treningowej. Obroże treningowe to zrozumiały dla psa przekaz. Gdy nie wykona polecenia, odczuje nieprzyjemne napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży (kolczatka do ćwiczeń). Dobre zestawy treningowe posiadają także możliwość ostrzeżenia przed impulsem.

border colie
Author: lubasi
Source: http://www.flickr.com
A teraz o najlepszych stróżach na czterech łapach. Cieszącym się największą popularnością jest owczarek niemiecki – czujny, inteligentny, a przy tym wrażliwy i opiekuńczy. Jego sposób czuwania oznacza szczekanie nocą, na każdy podejrzany głos a także częste spacery wzdłuż płotu. Potrzebuje stałego kontaktu z opiekunem, dużo ruchu i terytorium do pilnowania. Nigdy nie można tego psa pozostawiać na cały dzień w kojcu – odbija się to negatywnie na jego psychice. Za najinteligentniejszego psa uchodzi mało znany w naszym kraju border collie, który potrzebuje łąki i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W niewielkim domu z ogródkiem, co najwyżej zapędzi na taras domowników.Groźny stróż - nie napastnik, to owczarek anatolijski. Bardzo czujny, mimo swych pokaźnych rozmiarów sprytny i szybki, nieufny do obcych, rzadko kiedy jest gotowy do całkowitego podporządkowania się, musi od wieku szczenięcego przywyknąć do innych psów. Posiadać go może tylko konsekwentny i doświadczony znawca psów, który poświęci dużo czasu na wychowanie.
Jest jeszcze jedna, niedoceniana rasa, o której warto wspomnieć. To kundel ze schroniska, który w zamian za okazane serce nigdy nas nie zawiedzie.