Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak wychować psa?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Każdy z nas marzy o tym, by jego czworonożny przyjaciel był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie rzeczy zdarzają się niestety tylko w kinie, a o to, aby nasz pies był idealny lub choć przypominający ideał zachowania, jego pan musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze.

Author: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Wiedzmy, że pies nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a jedynie to, na co mu zezwala właściciel, z tej przyczyny naszą powinnością jest pokazać mu, jaką postawę akceptujemy i nagradzamy, a jakie nie. Chwalenie zachowań pożądanych służy temu, iż pies straci zainteresowanie swymi „wybrykami”, dzięki czemu staje się nie tylko posłuszny, i czuje głębszą więź ze swoim opiekunem.
Najczęstszym zmartwieniem świeżo upieczonych właścicieli czworonogów jest to, iż pies (szerzej pod adresem https://www.legovisko.pl/pl/c/Materace/20) spuszczony ze smyczy...zwykle ucieka. I nie ma też się co dziwić, a klasyczna sytuacja. Jednak szczególnie w takiej sytuacji, pies (więcejinformacji - https://www.legovisko.pl) powinien być posłuszny i stanąć przy nodze właściciela, kiedy zostanie przywołany. Aby zapobiec podobnym sytuacjom, można posłużyć się obrożą elektroniczną, a raczej efektami jakie uzyskamy poprzez tresurę z nią.

Obroża elektroniczna (kolczatka elektroniczna) to prosty dla psa przekaz. Gdy okaże nieposłuszeństwo swojemu panu, odczuje nieprzyjemne napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży. Dobrych firm zestawy z elektroniczną obrożą posiadają także funkcję ostrzeżenia przed impulsem. Ostrzeżeniem takim przeważnie jest wibracja obroży lub dźwięk wydobywający się z obroży elektrycznej.
Jeśli mądrze wychowamy pupila, będzie on świadom jakie jego zachowania nam się podobają a jakie nie. W wychowaniu psa powinniśmy być wytrwali i nie nagradzać gdy nie wykonał zadania.


Nie zapominajmy, pies szczęśliwy to pies dobrze wychowany. Bez stanowczo wytyczonych granic, do jakich może się posunąć, pies czuje się nieswój. Nie myślmy, że nic się nie stanie jeżeli od czasu do czasu złamiemy zakaz i pozwolimy mu spać na jednym łóżku. Przesadna zażyłość może przynieść odwrotne skutki, ponieważ obserwując nasz brak charakteru pies zaczyna czuć się przewodnikiem rodzinnego stada. Objawiać się to może nieposłuszeństwem oraz agresją.