Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

O „Orlikach”

  • Posted on: 15 May 2021
  • By: addmean
Parę lat temu w naszym pięknym kraju - to nie sarkazm – urodził się pomysł wykonania tzw. „Orliki”, to jest zespołu boisk dla dzieci i młodzieży w niedużych powiatach czy też gminach. Początkowo byłem mocno nieufny temu pomysłowi. Duch sekretarza Gierka unosić się zaczął, więc intelekt podpowiedział „To się udać nie może a z pewnością będzie drogie” po czym na jakiś czas zapomniałem o sprawie.


Piłka nożna
Author: fabbio
Source: http://www.flickr.com
Los chciał, że tej wiosny dane mi było zagrać na jednym ze wspominanych ”Orlików”. Pawełkowi bardzo spodobało się grać w piłkę, w związku z tym byłem zmuszony wynaleźć dobre do tego celu miejsce. Graliśmy zatem w piłkę w ogrodzie. Kilkuletni obrońca odziany w bluzę dla dziecka i ja - bramkarz w wygodnej bluzie do biegania.

Niestety, skutek tychże rozgrywek dla naszego ogrodu nie był najlepszy. Zniszczyliśmy kwiatki, zagrożone zostały małe jeszcze drzewka, a więc sprawa boiska stała się pilna. Młody piłkarz wspomniał, że mamy w naszej okolicy „Orlik”. Zatem z lekką obawą jak z tym miejscem sprawa się ma wzięliśmy piłkę i wyruszyliśmy. Obawy miał głównie bramkarz. Ale co było czynić, estetyka ogrodu równie istotna jak kultura fizyczna młodzieży.

Udaliśmy się na boisko mieszczące się 20 minut marszu od naszego domostwa.

Zaintrygował Cię ten opis? Przejdź zatem do kolejnego artykułu i czytaj artykuł (https://www.sportwheels.pl/Jakie-opony-lepsze-caloroczne-czy-sezonowe-news-pol-1579862132.html) dużo o interesujących Cię kwestiach.

Ujrzeliśmy najprzód zielony teren dużego boiska, a w dali 2 mniejsze do gry w kosza i do gry w football. Ponieważ pogoda była piękna, na boisku panował niewielki ścisk. Barwny tłum ubrany w dziewczęce bluzy, mniejsze dzieciaczki w bluzy dla dzieci. Starsi chłopcy odziani w bluzy męskie bluzy.

Nawierzchnia boiska okazała się mieszanką trawy i miękkich granulek. Efekt tego taki, iż boisko jest dość twarde by przyjemny był bieg a równocześnie takie miękkie by w przypadku upadku było bezpieczne.


Polityczny postulat integracji lokalnych społeczności też się sprawdził. Faktycznie, w niewielkiej miejscowości mecze miejscowych drużyn wzrastają rangą do potyczek drużyny narodowej.