Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Czy ładna ilustracja może pomóc w zrozumieniu książeczki?

  • Posted on: 4 October 2022
  • By: addmean
Teraz każda właściwa promocja powinna posiadać jakąś grafikę, żeby lepiej dotarła tego typu promocja do przyszłego odbiorcy. Wiadome jest, że grafika trafniej zapadnie w pamięć.


Tak samo jest w książkach dla dzieci.
Nowy Jork


kluby fitness


Ładne ilustracje w książkach dla dzieci są tak samo istotne jak tekst. Dzięki niezłym ilustracjom w książkach dziecko jest czytelnikiem jeszcze zanim nauczy się czytać. Kiedyś książeczka z ilustracjami była pierwszym kontaktem ze sztuką. Tak jest i dzisiaj. Ilustracje na pewno prowadzą do usamodzielnienia się czytelnika. Za pomocą ilustracji dziecko dojrzewa do wieku, kiedy jest świadome, że za ilustracjami stoi artysta. Za pomocą ilustracji dziecko widzi, że myszka jest Myszką Mickey, a innym razem rockową bohaterką. Każdorazowo jest to myszka, jednak to jak obecnie się prezentuje jest przekazane w specjalny sposób. Gdy wcześniej książka została przeczytana przez rodzica, dziecko za pomocą ilustracji może opowiedzieć ją sobie samo.


Oglądając ładne ilustracje, w łatwiejszy sposób możemy zapamiętać książkę. Dzięki ilustracjom można prosto do niej powrócić np. przebywając z maluchem na spacerze. Możemy rozpocząć swą historię słowami: A przypominasz sobie w jaki sposób myszka...? Najlepiej nabywać maluchowi różne książeczki.

Ciekawy temat? Zatem wejdź w podany link i doczytaj i sprawdź. Z pewnością zaintrygują Cię nowe treści na ten temat. Będzie fantastycznie, jeżeli Ci się podoba.

Kolejna powinna odróżniać się od poprzedniej oraz być zbudowana na schemacie odmiennym niż dziecko już poznało. Wszystkie ilustracje są jak słowa. Za każdym razem ilustracje mogą przedstawiać wydarzenie w inny sposób.
Gdy biblioteka dziecka będzie zbudowana w monotonny sposób, moglibyśmy być pewni, że zaprzepaściliśmy swą szansę. W Polsce jest mnóstwo ilustratorów książek. Nazwiska ich można przeczytać w internecie.