Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Musimy wiedzieć, o tym że konie są fantastycznymi stworzeniami!

  • Posted on: 28 January 2020
  • By: addmean
W wielkim błędzie są tacy ludzie wedle to których konie są w dzisiejszych czasach całkowicie zbędne. Tzn. nikt pewnie nie życzy im źle, ale jeśli konie nie są już środkiem transportu, a na dodatek na roli także coraz rzadziej są wymagane, to niejako w automatyczny sposób powinniśmy myśleć, że dzisiaj to konie niemalże do niczego sensownego się nie nadają. Złe myślenie, no taka jest szczera prawda.
dzieci na koniach
Bardzo dobrze, iż jednakże większość ludzi zdaje sobie sprawę, iż konie (pensjonat dla koni) są fantastycznymi zwierzętami. Przykładowo są bardzo pomocne w rehabilitacji. Prowadzi działalność dużo organizacji pożytku publicznego, które starają się pomagać potrzebującym, zabierając ich do stadniny. Tak swoją drogą, przydałoby się co pewien czas wesprzeć takową działalność, ponieważ pomoc jest niejako obowiązkiem. To znaczy nie ma żadnego musu, lecz gdyby nie ludzka pomoc, np. niepełnosprawne dzieci zapewne miałyby o wiele gorsze życie. Doceńmy rangę znaczenia fundacji, ponieważ bez takich instytucji nasz świat byłby sporo uboższy.Może konie (oferta koloni jeździeckich) są w stanie mocno uszczęśliwić nasze dziecko? Jakby nie patrzeć nauka jazdy konnej w żadnym razie nie jest przesadnie trudna (więcej o nauce jazdy na koniu). Jeśli nasze dziecko myśli, że poradzi sobie, praktycznie rodzicielskim obowiązkiem jest w takim razie spełnienie takiej "zachcianki". Jednakże trzeba zwrócić dużo większą uwagę na kwestię bezpieczeństwa własnego dziecka w trakcie nauki jazdy konnej. Wyłącznie profesjonalna szkoła jest w stanie zapewnić dobre traktowanie, 100% bezpieczeństwo. Zwracajmy właśnie na to o wiele więcej uwagi, choć tak czy siak nie przesadzajmy przesadnie. Przecież niebezpieczeństwo w czasie typowej jazdy nie jest duże. A radość będzie ogromna, odmienny scenariusz absolutnie nie wchodzi w rachubę.

jazda konna
Source: flickr.com
Coraz powszechniejsze są np. wakacje bądź ferie w stadninie koni. Może nasze dziecko pokocha konie i będzie regularnie jeździło na koniu? To byłoby niezwykłe, bo nie może być tajemnicą, że takie dzieci, dla których niejako to właśnie stadnina koni stanowi drugi dom, dużo sprawniej się rozwijają. Tego typu zajęcie sprawia, iż dziecko jest wspanialsze. A zresztą czyż posiadanie jakiejś pasji nie jest wymagane do szczęścia? No cóż, zwracajmy uwagę zatem na pragnienia własnego dziecka, jeśli uważa, że stadnina jest interesującym miejscem, to z całą pewnością warto to sprawdzić. To naprawdę nie kosztuje zbyt wiele!