Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju insekty mogą zagościć w naszych kuchennych szafkach?

  • Posted on: 20 March 2022
  • By: addmean
Niestety chętnych na nasze zapasy mąki, makaronów czy też płatków zbożowych jest znacznie więcej, niż mieszkańców. Z 4 najczęściej występujących szkodników najbardziej trudny do wyeliminowania jest mól spożywczy.
Poza produktami mącznymi, lubią także wiele innych produktów, przykładowo suszone grzyby, warzywa oraz owoce, suchą karmę dla zwierząt, zioła czy herbaty. Swym wyglądem przynosi na myśl mola odzieżowego, podobnie się zachowuje, jest brązowy oraz jest nieco większy, niż jego kolega z szafy w przedpokoju. Zwłaszcza po okresie letnim, gdy mieliśmy otwarte okna, należy zwracać uwagę na zawartość swoich regałów, gdyż tego typu mól może nas odwiedzić znudzony menu znajdującym się u sąsiadów i już u nas pozostać. Z tego względu pułapki feromonowe na tego typu szkodniki należy zamieszczać daleko od otworów okiennych. Jeszcze większy od wspomnianego mola o srebrnych skrzydełkach albo skrzydełkach żółtawych, to najprawdopodobniej mklik mączny, zatem najbardziej groźny szkodnik, który natychmiast torebkę pęczaku może przetworzyć na kaszę mannę.


Kości
Author: By PhotosEcosse
Source: http://www.flickr.com


Bardzo lubi również stary chleb albo ususzone do kotletów bułki bądź bułkę tartą. Natomiast mały, czerwono brązowy chrząszczyk to żywiak chlebowiec. On też lubi chleb, lecz odmiennego rodzaju produkty mączne także. Aby się do nich dostać, jego niezwykle silne larwy bez trudu przegryzą papierową torebkę z płatkami. Jeszcze odmienny chrząszczyk, o trochę mniej widocznej główce oraz brązowym korpusie, o wielkości ok.

Chcesz poszerzyć swą wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Musisz wejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej pompa dozująca informacji.

4 milimetrów, to trojszyk ulec. Występują one w magazynach zbożowych i w paczkarniach tego typu przetworów. Możemy go przypadkiem sobie przynieść wraz z zakupami.
Ponadto warto wiedzieć, że dosyć prędko się zadomawia. Żeby się efektywnie bronić przed takimi insektami, powinniśmy przede wszystkim dosyć często robić porządki w swoich szafkach.