Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Co trzeba przyszykować przed kupnem domowego zwierzęcia?

  • Posted on: 7 May 2022
  • By: addmean
Domowe zwierzaki wnoszą do naszego życia naprawdę dużo miłości oraz radości, jednak ich zakup musi być dobrze przemyślany. Nim więc weźmies pod opiekę kota, psa, papużki czy chomika, przeczytaj porady, które znajdziesz w poniższym tekście.


zwierzęta
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com


Przy kupnie zwierzęcia nie powinniśmy kierować się modą albo chwilowymi uczuciami. Żywe zwierzęta to nie pluszowe zabawki. Gdy nam się znudzą, nie można by ich odłożyć na półeczkę, ani przekazać innej przypadkowej osobie lub po prostu wyrzucić. Nabywając domowe zwierzątko wiążemy się z nim na jego całe życie. Wybór odpowiedniego typu powinien zatem zapaść dopiero po skrupulatnych namyśle i po zweryfikowaniu naszych możliwości dotyczących zapewnienia mu właściwych warunków życiowych.

Sprawdź więcej szczegółów, a zobaczysz podobne treści, które na pewno też Cię zainteresują. Nie zwlekaj więc i użyj linku szafa laminarna!

Ważne są oczywiście też nasze finanse, gdyż należy przygotować się na odpowiednią opiekę oraz utrzymywanie zwierzaka. Kotki oraz psy żyją zazwyczaj kilkanaście lat, natomiast chomiki oraz Świnki morskie, króliki lub papużki wyłącznie parę lat. Dlatego też naprawdę warto się dobrze zastanowić, dlaczego chcielibyśmy mieć zwierzę, czego w rzeczywistości od niego oczekujemy i czy jesteśmy przygotowani przyjąć na siebie obowiązek opieki. Należy również przygotować odpowiednio duży budżet.
owczarek niemiecki
Author: Giles Williams
Source: http://www.flickr.com


szczotka
Author: Clint Budd
Source: http://www.flickr.com


Niezwykle ważne ponadto są nasze warunki mieszkaniowe oraz ile naszego czasu jesteśmy w stanie poświęcić mu na co dzień. Najmniej wymagające zwierzaki to akwariowe ryby. Nieco więcej zainteresowania należy poświęcić świnkom morskim, myszkom, chomikom czy też ptakom. Jeżeli natomiast chcielibyśmy, aby w naszym domu zamieszkał kotek, powinniśmy dla niego mieć co najmniej godzinę każdego dnia. Trzeba ją przeznaczyć na kosmetykę, zabawę i karmienie.


Największą ilość czasu z kolei potrzebują psy, ponieważ ok. 2 do 5 godzin dziennie, zaś czasami nawet jeszcze więcej. Przebywanie ze zwierzakami w mieszkaniu powoduje dużo radości i przyjemności, jednak wiąże się to również z powszednimi obowiązkami.