Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Backup to gwarancja bezpieczeństwa

  • Posted on: 15 February 2022
  • By: addmean
Postęp techniczny sprawił, że społeczeństwo nie jest dzisiaj w stanie funkcjonować bez rynsztunku teleinformatycznego. Zarówno niewielkie przedsiębiorstwa jak również ogromne przedsiębiorstwa, stają się coraz bardziej zależne od gromadzonych informacji.


Przechowywane przez lata dane są dobrem, którego strata wywołać może nie jedynie pogorszenie wizerunku firmy, ale też niemałe finansowe straty, zaś w krytycznych wypadkach przyczynić się do bankructwa przedsiębiorstwa.


Wedle badań, czterdzieści procent użytkowników komputerów na całym świecie wskazuje, iż utrata informacji z reguły spowodowana jest pomyłką człowieka, natomiast 29%, że jest rezultatem awarii oprzyrządowania. Większa ilość wskazań tyczyła się utraty danych na skutek działań przeróżnych wirusów albo naturalnych katastrof, jak na przykład zalania, pożary a także wybuchy, które mogą zdarzyć się niemalże każdego dnia.
Gazetka reklamowa


Co to jest archiwizacja danych? To zapisanie informacji na przykład za pomocą backupu.


Backup to proces zapisywania informacji w pewne miejsce celem zabezpieczenia przykładowo dostępu do danych po usterce sprzętu. Prężny rozkwit technologii sprawił, iż dojście do internetu o ogromnej prędkości jest bez trudu osiągalny.

Przydałyby Ci się dodatkowe info (https://polisy.de/ubezpieczenie-zdrowotne-w-niemczech-o21) na wyłuszczony tutaj temat? Nie ma nic prostszego - musisz wejść w poniższy link i tam wyszukasz masę dodatkowych detali.

Przywiodło to do powstania przedsiębiorstw oferujących backup online. Mnóstwo usługodawców gwarantuje nam gromadzenie informacji w tzw. centrach danych, które znajdują się w przeróżnych geograficznych lokalizacjach.


Trzeba podkreślić, iż tak chronione backupy nie są całkowicie bezpieczne, jako że nigdy nie będziemy mieli pewności kto do nich ma dostęp. Jeżeli jednakże zdecydujemy się na takową formę gromadzenia kopii trzeba mieć na względzie, by wszystkie informacje tam gromadzone zaszyfrowywać.