Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Kotki zazwyczaj potrafią uszczęśliwić swych właścicieli — trzeba o nie jednak dbać oraz odpowiednio karmić

  • Posted on: 29 January 2022
  • By: addmean
Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże kot też jest w stanie sprawić, że nasz dom będzie szczęśliwy.


Często słyszy się od różnych osób zdanie, że kociaki bywają złośliwe.


koty - płótno
Author: Krzysztof Belczyński
Source: http://www.flickr.com
To kłamstwo. Wszyscy koci behawioryści powtarzają, że kotki są niczym dzieci. Gdy się nudzą i nie mają możliwości, by się bawić, to zaczynają same znajdywać zabawę tam, gdzie nie powinny. Więc drapią meble, gryzą drzwi oraz zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie obrazek. Jeżeli przygarniamy do mieszkania zwierzaka, to należy zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba się z nim często pobawić. Ale także czyścić kuwetę i właściwie karmić. Powinniśmy zatrzymać się na chwilę na temacie karmy dla kociaków. Musi być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla kociaków są zupełnie inne zestawy, ponieważ potrzebują one o wiele więcej przeróżnych mikroelementów i białek. Dorosły kot także wymaga różnorodnej Diety. Należy zatem o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma musi być najwyższej jakości. Musi mieć w sobie kwasy omega oraz różne witaminy. Powinna być także smaczna. Niektórzy twierdzą, że koty powinny jeść jedynie suchą lub mokrą karmę.

Kliknij tutaj oraz zobacz przykłady (http://zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108), które też traktują o opisywanej kwestii. Znajdziesz tam dane, które niewątpliwie poszerzą Twoją wiedzę na ten temat.

Inni z kolei powtarzają, że da się to mieszać oraz dawać im zwykle suchą karmę, a przykładowo wieczorem — mokrą.


Musimy sami wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie w oparciu o obserwowanie naszego ulubieńca. Co pewien czas można zmieniać smaki jego karmy oraz podawać mu smakołyki, które są w ofercie większości firm, które produkują karmy.