Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Urodzenie dziecka to przepiękny moment i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

  • Posted on: 31 January 2022
  • By: addmean
Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.


Niejedna mama powie, że pierwszy rok smyka bywa kluczowy.


pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to okres, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności.

Czy ten tekst wydaje Ci się ciekawy? Chcesz zgłębić więcej informacji na zbliżony temat? Więc idź tu agencja reklamy kraków i przeglądnij następny opis.

I nie chodzi tylko o mleko i pilnowanie, ale o budowanie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swoim bobasku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, by mieć świadomość tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie powinna być także niższa aniżeli 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało która kobieta obecnie zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeżeli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez problemu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś można też liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.