Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Ten, kto posiada w mieszkaniu zwierzaka, powinien mieć również dla nich weterynarza

  • Posted on: 28 April 2022
  • By: addmean
Zwierzęta są dla nas zazwyczaj członkami rodziny — wobec tego dbamy o nich,kiedy chorują.


Każdy zwierzak trzymany w domu powinien choć raz w życiu odwiedzić weterynarza.
jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com


Sprawdzi on ogólny stan zdrowia naszego pupila oraz założy mu książeczkę zdrowia. Tam będzie wpisywał wszystkie następne wizyty oraz zabiegi. Oczywiście różna jest procedura z różnymi gatunkami. Z jaszczurkami przykładowo nieczęsto właściciel wybiera się do przychodni weterynaryjnej. Z kotami już bardziej regularnie, a najczęściej weterynarz przyjmuje pewnie psy. Czworonogi najczęściej się chipuje, by informacja o ich właścicielu znalazła się w ewidencji. To samo robi się z kotami. Je też często poddaje się sterylizacji. Jest to zabieg, który robi się dla obopólnej korzyści.

Zaciekawiony zagadnieniem? Czytaj o nim znacznie więcej. W tym celu użyj adresu (http://www.wetjaneczek.pl/uslugi/), jaki przekieruje Cię na serwis! Zachęcamy!

Właściciele nie muszą się męczyć, gdy kot zaczyna szaleć podczas rui, a sam kot (zwłaszcza kotka) zapewne nie będzie miał kłopotów zdrowotnych. Przy szukaniu weterynarza powinniśmy kierować się radami najbliższych lub ocenami z sieci. Mądrze byłoby znaleźć takiego weterynarza, który zatrudniony jest w dobrze wyposażonej klinice. Powinny znaleźć się tam aparaty na przykład do robienia USG i zdjęć rentgenowskich. Wówczas w nagłych przypadkach będzie można od razu stwierdzić, jakie są obrażenia.
Co ważne, powinniśmy również zaobserwować, jakie lekarz ma podejście do zwierząt. Powinien być cierpliwy oraz umieć sobie zjednywać ich zaufanie. Osoby nerwowe i nadpobudliwe nie będą raczej najlepszymi specjalistami w takiej dziedzinie.