Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jaka jest różnica między zwyczajną kartą wydawaną do konta, a kartą kredytową?

  • Posted on: 8 October 2021
  • By: addmean
Większa część person, które posiadają własny rachunek w instytucji finansowej niestety wciąż myli kartę debetową z kredytową. Są one niezwykle podobne również z wizerunku jak i w funkcjonowaniu, wszakże znacząco odróżniają się jednym, choć niezwykle podstawowym szczegółem.
karta kredytowa
Author: Texas State Library and Archives Commission
Source: http://www.flickr.com


Jakim?


Więc karta, która wydawana jest do rachunku bieżącego to karta debetowa. Można za jej sprawą zapłacić przykładowo za sprawunki w markecie. Wszakże uwaga, to samo można zrobić za pomocą tej kredytowej. W jakim miejscu zatem tkwi różnica? Otóż, jak to zostało powiedziane wcześniej, ta debetowa jest złączona ze zwykłym kontem bankowym. W przeciwieństwie od takiego, karta kredytowa jest natomiast powiązana z rachunkiem kredytowym. Innymi słowy jeżeli płacimy za sprawunki kartą debetową, to oszczędności zabierane są z należącego do nas bieżącego majątku, natomiast za zakupy zrobione za pomocą karty kredytowej będziemy zmuszeni zapłacić w czasie dalszym. Cena zakupów nie będzie odjęta od naszego salda, a zwiększy sumę kredytu, jaki robiąc zakupy bierzemy.


Aby móc korzystać z karty kredytowej należałoby spełniać 2 główne warunki: należy być osobą dorosłą oraz uzyskiwać stałe dochody lub, będąc studentem - mieć na uczelni grant. Posiadanie karty pożyczkowej jest związane z rachunkiem kredytowym, na którym istnieje tzw.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w niniejszym materiale kwestie i chcesz poczytać większą ilość informacji na tego typu temat - kliknij tu biuro centrum warszawa!

pułap kredytowy. Jego wielkość ustala bank osobno dla wszelakiego swego klienta.
Dla przykładu jeśli równa się on przykładowo tysiąc zł, to można by dokonywać nabytków do tej właśnie kwoty. Oszczędności jednak należałoby zwrócić, gdyż zgodnie z nazwą również karty jak i jej progu jest to kredyt, czyli postać pożyczki.