Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Z jakimi skutkami trzeba się liczyć w przypadku nie oddania deklaracji VAT-7?

  • Posted on: 7 August 2019
  • By: addmean
Każdemu z nas zapewne nie raz zdarzyło się o pewnych sprawach zapomnieć. Co jednak gdy zapomnimy o złożeniu tak poważnej deklaracji VAT-7 (14)? Dla powtórzenia - wysłanie deklaracji VAT-7 wiąże się też z poniesieniem opłaty z tytułu VAT-7 a więc z podatkiem należnym na rzecz Skarbu Państwa. Niewłaściwe przekazanie deklaracji oraz nieuiszczenie opłaty podatku wiąże się z negatywnymi efektami podatkowymi.


Każdy podatnik
vat
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
zobligowany jest do terminowego płacenia podatku a także przekazywania deklaracji - zawsze do 25 dnia miesiąca - w zależności od deklaracji deklaracje można dostarczać miesięcznie czy też kwartalnie. Nieterminowe dostarczenie deklaracji VAT-7 skutkować może odpowiedzialność karną skarbową, która co do zasady będzie łączyła się z wlepieniem kilkusetzłotowej kary grzywny. W sytuacji podatnika, który w ogóle nie złożył deklaracji przed rozpoczęciem postępowania w tym zakresie, konsekwencja może stać się znacznie bardziej dokuczliwa, przy czym wysokość a także forma kary zależy od tego, jakiej wielkości jest kwota narażonego na zmniejszenie podatku. Odpowiedzialność karna skarbowa dotyczy jednak tylko podatnika, który zachowaniem naraża należność publicznoprawną na uszczuplenie. Powoduje to faktem że podatnik, który nie złoży zerowej deklaracji VAT-7 nie winien z tego tytułu ponieść odpowiedzialności karnej. Niezależnie od sankcji za opóźnienie w złożeniu deklaracji VAT-7, podatnik winien liczyć się z negatywnymi skutkami przeterminowanej płatności podatku VAT.

Nie czekaj - jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to chcemy nakłonić Cię do wejścia do wpisu autora (http://www.miejscakonferencyjne.pl/w-gorach.html), żeby obejrzeć następne niezwykłe informacje.

Bardzo pomocna strona, warto zajrzeć - formularz vat 7 14.
liczenie podatków
Source: pixabay.com
Gdy zadłużenie podatkowe nie zostanie zapłacone w wyznaczonym terminie, przekształca się automatycznie w zaległość podatkową, której opłata wymaga dodatkowo uregulowania odsetek podatkowych za zwłokę i kary grzywny.


Odsetki od podatku za zwłokę oraz opłaty prolongacyjnej nie nalicza się jednak, jeżeli ich wysokość nie przekracza kwoty 8,80 zł. Pod tym adresem uzyskasz więcej informacji: odsetki od podatku. Poza powyższymi skutkami w grę wchodzić może też odpowiedzialność karna skarbowa z tytułu niepunktualnej zapłaty podatku. Ten rodzaj konsekwencji dotyczy podatnika, który trwale nie uiszcza zobowiązań podatkowych. Jeśli musisz obliczyć wysokość nałożonych odsetek to możesz skorzystanie z pomocy internetowego narzędzia jakim jest kalkulator (zobacz kalkulator zarobkow) odsetek podatkowych. Dodatkowe źródło - kalkulator odsetek podatkowych. Dzięki kalkulatorowi obliczenie jest bardzo szybkie. Aby nikogo nie czekała taka nieprzyjemna sprawa z skarbówką. Przestrzegajcie terminów.