Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

  • Posted on: 20 November 2021
  • By: addmean
Wszelki podatnik musi wiedzieć, że do kwietnia każdego roku ma czas, by dostarczyć roczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych, innymi słowy rozrachunek PIT.
płacenie podatków
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Wiele ludzi zwleka z przygotowaniem deklaracji o wielkości dochodów do ostatniego momentu.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten link i przeczytaj, jak podchodzi do tego zagadnienia inny redaktor w treści (http://www.workservice.pl/praca/operator-maszyn/wroclaw/) swojego wpisu!

Nie jest to najlepsze podejście, bo istnieje ryzyko, że nie zdążymy rozliczyć się w terminie. Do tego im wcześniej dostarczymy właściwe formularze do urzędu skarbowego, tym prędzej będzie naliczony zwrot podatku. W wypadku kiedy nie korzystamy z usług biura księgowego, a boimy się popełnienia omyłki w wypełnianych blankietach, trzeba pomyśleć o skorzystaniu z programu komputerowego do rozliczania podatków - Opodatkowanie skalą podatkową, wg stawki podatku 18/32%.

Gdy zaciekawił Cię opisany temat, poznaj serwis uproszczona księgowość, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Poszerz swoją wiedzę!

Mylić się jest rzeczą człowieczą, jednak popełnianie błędów w oświadczeniach podatkowych może mieć dla nas niekorzystne następstwa. Urzędowe formularze niezwykle często mieszczą mnóstwo rubryk, jakie nie są wystarczająco opisane, ażeby je wypełnić bez większych problemów.
obliczanie podatku
Source: pixabay.com
Oczywiście można skorzystać ze wzorów. Jednak zdecydowanie łatwiej będzie wykonać rozliczenie PIT 37 z pomocą programu komputerowego czy dodatkowej platformy internetowej.

Z pomocą programu powstanie elektroniczny formularz – niczego nie będziemy musieli wypełniać ręcznie. Do tego skończony plik można od razu przesłać drogą elektroniczną do urzędu fiskalnego – deklaracji nie musimy zanosić samodzielnie do urzędu, dzięki temu nie będziemy stać w kolejce jak też denerwować się, że trwonimy cały dzień na oddanie urzędnikowi jednego zaświadczenia. Miej na uwadze, iż obojętnie, jakim sposobem wypełniasz deklarację roczną, posiadasz możliwość oddania 1 procent na OPP - więcej.