Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Straż na czterech łapach

  • Posted on: 3 April 2022
  • By: addmean
Wybór psa, który będzie strzegł naszego domostwa to wyzwanie dla domowników. Najważniejsza rada: rasa nie odgrywa tak znacznej roli, jak to, jakie miejsce znajdzie pies w domowym stadzie.
obroża
Author: Petr Kadlec
Source: http://www.flickr.com
Mały york święcie przekonany, iż to on jest samcem alfa w stadzie za które uważana jest rodzina, potrafi dobitniej zademonstrować niż żywiący takie samo przekonanie bulterier. Na początek zła wiadomość dla zakochanych w fascynująco niebieskich oczach husky. Namiętność tej rasy do biegania sprawia, że pies ten musi mieć teren należycie ogrodzony, a w czasie spacerów nie można spuszczać go ze smyczy, bo więcej go nie zobaczymy. Poza tym husky jest jest bardzo przyjaźnie nastawiony do obcych, więc na stróża niespecjalnie się nadaje. Cieszącym się największą popularnością jest owczarek niemiecki – przenikliwy, inteligentny, a przy tym wrażliwy i czuły. Jego sposób czuwania oznacza szczekanie nocą, na każdy najmniejszy szmer oraz częste uganianie się wzdłuż płotu. Kiedy jednak nie możemy spokojnie zasnąć przez nocne ujadanie psa, możemy wziąć pod uwagę kupno obroży antyszczekowej. Właściwie założona na naszego czworonoga, obroża antyszczekowa będzie wykrywać wibracje
pies rady buldog
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
wytwarzane przez struny głosowe psa, kiedy ten da głos, zawarczy lub zawyje. Na rynku znajdziemy trzy typy obroży powstrzymującej szczekanie psów: ultradźwiękowe, zapachowe i elektroniczne – najbardziej popularne. W momencie wykrycia szczekania psa, obroża https://sport-dog.pl/ reaguje bodźcem ostrzegawczym, dźwiękiem lub wibracją. Dzięki temu rozwiązaniu nasz pies przestanie być w końcu źródłem sąsiedzkich konfliktów.Za najmądrzejszego psa uchodzi mało znany wśród Polaków border collie, który potrzebuje przestrzeni i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W małym domu z paroma metrami trawnika, w najlepszym wypadku zapędzi na taras właścicieli.
Pies, który może utrudnić powitanie gości to owczarek kaukaski. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż wybierając tę rasę, powinniśmy znać psychikę psów dominujących - albowiem kaukaz to nie tylko piękny wygląd. Dobrze prowadzony potrafi opiekować się dziećmi, gorzej gdy zabraknie nam silnej woli do jego wychowania.
Jest jeszcze jedna, cały czas zbyt mało pożądana rasa, jak mówi się, nie do końca wykształcona. To kundel ze schroniska, który w podziękowaniu za przygarnięcie zostanie naszym wiernym towarzyszem na zawsze.