Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Coś dla akustyków

  • Posted on: 11 February 2022
  • By: addmean
Domowe studio muzyczzne to marzenie wielu osób. W obecnych czasach nie jest to już tak niedostępne jak dawniej. W poniższym tekście ukażemy Ci najprostszy badania na stworzenie kompletnego systemu produkcyjno – nagraniowego który bez zarzutu sprawdzi się zarówno podczas rejestracji nagrań jak i późniejszej obróbki czy też produkcji muzykiPodstawą do pracy w profesjonalnym studio realizacji dźwięku będzie komputer wyekwipowany w adekwatne oprogramowanie, to do komputera będziemy podłączać kolejny sprzęt, także aż do niego będzie trafiał dźwięk ponad którym później będziemy wykonywać pracę. Obecnie większość nowoczesnych komputerów ze średniej półki wyposażonych w spore krążki, szybkie, wielordzeniowe mikroprocesory oraz odpowiednią ilość pamięci są w stanie z powodzeniem służyć nam w charakterze stacje robocze.


Kiedy podejmiemy decyzję z którego oprogramowania będziemy posługiwać się
nagranie w studiu muzycznym
Author: Chris Marchant
Source: http://www.flickr.com
, nadejdzie pora aby wyposażyć się w adekwatny sprzęt. Zaczniemy od interfejsu fonii - inaczej mówiąc karty dźwiękowej sporządzonej do rejestracji dźwięku i pracy nad nim. Jeśli mamy natychmiast połączenie to należy wyposażyć się w narzędzia za pomocą jakich będziemy do niego wprowadzać dźwięk.


Zasadniczymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] akustyczny oraz klawisze. Klawiaturę sterującą tak samo jak mikrofon wybieramy według naszych potrzeb. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do gry na keyboardzie pożądane byłoby rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych oraz mechanizm młoteczkowy aktywny tak aby jak najbardziej formować grę na fortepianie. Skoro możemy już nagrywać to warto teraz pomyśleć nad drugim etapem produkcji czyli postprodukcją.


Bardzo ważnym elementem jest odsłuch w postaci dobrych głośników. Najlepszym pomysłem będą profesjonalne monitory studyjne, czyli zestawy głośnikowe (wspomniane wyposażenie dostępne jest w studiu muzycznym pod Bielsko-Białą) które są zbudowane naumyślnie dla zapewnienia odpowiedniej jakości dźwięku który jest wytwarzany w taki sposób aby poszczególne amplitudy nie były zniekształcane. Oznacza to, iż monitory studyjne nie będą grały tak „pięknie" jak kolumny od wieży za to będą grały liniowo dzięki czemu audio (Radia podtynkowe) który na nich stworzymy będzie brzmiał identycznie, niezależnie od warunków w których następnie będzie odtwarzany.