Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Kłopotliwe rozmowy osób darzących się uczuciem

  • Posted on: 3 December 2021
  • By: addmean
Każdy z nas potrzebuje miłości i bliskości, są to jedne z największych potrzeb człowieka, i to niezależnie tego ile ma się lat. W wypadku dzieci nie budzi to naszych kontrowersji. Troszkę inaczej bywa w przypadku osób dorosłych. Tu temat bliskości i miłości ociera się o tabu. Bardzo duże znaczenie ma tu płeć , dużo prościej jest bowiem kobietom wyrażać swe emocje niż ich partnerom. Ci - z racji swego wychowania - nie nawykli do komunikowania swoich emocji, co czasami prowadzi do konfliktów.

Dlatego w związku zawsze warto prowadzić dialog, zwłaszcza o uczuciach. Trzeba przyznać iż przypuszczalnie nie będą to łatwe rozmowy, jednak niezbędne dla zdrowia związku.

Szukasz może innych tego typu pomysłów wiążących się z poruszanym w tym materiale tematem? Jest na to świetna rada: kliknij tutaj oraz zobacz więcej w tej ofercie (https://dominikkania.pl/oferta/dieta-dla-cukrzyka/).

Bardzo ważne jest by tego typu rozmowy przeprowadzać w sytuacji, gdy obydwie strony będą wypoczęte oraz mają na to odpowiednią ilość czasu.

Tak samo istotne, a nawet jeszcze ważniejsze będzie to w kwestii spraw intymnych. Rzecz jasna każdy ma swe preferencje w kwestiach erotycznych. Kiedyś ktoś mądry stwierdził, że wszystko jest możliwe o ile obie strony wyrażą na jakieś pomysły zgodę. Powinna być to zgoda jasna i nie budząca żadnych wątpliwości. Tak więc nie ma niczego szkodliwego w stosowaniu tak dyskusyjnych gadżetów jak na przykład pejcz - jeśli obie strony tego pragną (tu przykłady dla zainteresowanych: link do źródła). Rzecz jasna trzeba zastrzec, że ewentualne cofniecie zgody musi być bezwzględnie przestrzegane.

Aby zgoda na jakieś postępowania seksualne była świadoma, konieczna jest wcześniejsza szczera oraz spokojna rozmowa, bez wykorzystywania prób nacisku, a już na pewno niedopuszczalny jest szantaż uczuciowy. Niestety, rozmowa o potrzebach cielesnych jest jedną z najbardziej trudnych dla obu stron. Strona wychodząca z niepowszednią inicjatywą ma prawo spodziewać się odrzucenia z powodu swoich preferencji, z kolei druga strona może poczuć się traktowana przedmiotowo, co nigdy nie jest przyjemne. Wynika stąd, że zanim rozpoczniemy poruszać tak subtelne zagadnienia, musimy dobrze przemyśleć nie tylko argumenty, lecz przede wszystkim sposób ich przekazania (nawet gdy tematem do rozmów ma być tak niewinny przedmiot jak powiedzmy pas do pończoch).