Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Kamery dla aktywnych – jak wybrać optymalny produkt?

  • Posted on: 21 February 2020
  • By: addmean
Wakacje na desce – w zimie i w lecie – możemy uwiecznić na filmie. Nowatorskie możliwości są różnorodne, a za stosunkowo nieduże pieniądze można nabyć faktycznie dobry sprzęt. Decydując się na kamerę, zwykle należy wybrać jej zastosowanie. Jeżeli marzy się nam kamera dla aktywnych, musimy poszukać sportowych modelach.

Naturalnie koszt jest zwykle konkretną przeszkodą, jednak tutaj też decydujemy, jak specjalistyczny sprzęt wybieramy.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem specjalistyczne nawierzchnie odnajdziesz interesujące dane, które Cię zaabsorbują.

Kamera do nagrywania pewnego rodzaju portfolio rolkowych osiągnięć ma być oczywiście sprawniejsza niż taka, mająca służyć jedynie pamiątkom z wypadów w góry. Ważne jest to, gdzie zamierzamy publikować filmiki. Do internetu spokojnie wystarczą kamery SD, ale to HD poszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są poręczne i nieduże, zazwyczaj możemy wybierać odporne na wodę modele. Wiadomo, że trzeba je dobrać do rodzaju dyscypliny sportowej. Inną kamerę kupią snowboardziści, a inną rowerzyści. Kamera mocuje się do kasku, w górach bez wątpienia powinna być wytrzymała.

Kamera GoPro Hero3
Source: http://kamerynakask.pl/
Właśnie sposób mocowania ma tu duże znaczenie, bo kamery narciarskie z kolei możemy przypinać do gogli. Do samochodowych szaleństw świetnym sprzętem okaże się kamera GoPro HD HERO2, jednak na deskorolkę wybierzemy już coś zupełnie w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, mogą być szerokokątne – stworzone do szerokich kadrów. Wybór jest więc naprawdę duży (więcej tutaj: ).

Kamery sportowe nie muszą być jednak stworzone dla amatorów, dlatego też są skierowane do wielbicieli potężnych wrażeń i trudnych sportów. Niełatwo ukryć, że ich twórcy często koncentrują się na tym, że najlepsze filmiki to te, pełne dynamicznych ujęć. Wtedy też nie dostrzegamy błędów i ewentualnych niedociągnięć, bo chodzi o samo wrażenie.

Jeżeli intrygują Cię omówione kwestie, to kliknij w ten link. Pod nim jest darmowy dostęp do bardziej szczegółowych informacji powiązanych z tym tematem.

Dobrze też kupować sprzęt z opcjami zapisywania trasy, przy pomocy GPS-a, wbudowanego w kamerę. Wybór jest zależny od preferencji cenowych, bo bywają kamery faktycznie skierowane są głównie do hobbystów.