Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Ludzie Polski wyjechali licznie zwłaszcza do Wielkiej Brytanii

  • Posted on: 9 December 2020
  • By: addmean
Po zmianie ustroju z socjalistycznego na wolnorynkowy pozmieniało się bardzo dużo. Wcześniej wyjazdy do innych krajów to była ciężka rzecz. Granice były pozamykane, a Mur Berliński sprawnie rozdzielał dwie części Europy. Po upadku socjalizmu nastały zmiany, a po wejściu Polski do Unii Europejskiej rozpoczęło się na wszechstronną skalę otwieranie granic pozostałych członkowskich państw. Polacy ruszyli tłumnie, szczególnie do UK.
spotkanie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Sypnęło nowymi obcokrajowcami na Wyspach, gdzie wcześniej najtłumniej spotykane nacje to Hindusi. Teraz nasi rodacy gęsto stawili się na budowach, w domach opieki społecznej, zakładach i naturalnie rozpoczęli wizyty w brytyjskich urzędach pracy. Całe życie zostało przewrócone do góry nogami. Ludzie, którzy jeszcze niedawno nie mogli się odnaleźć w naszym kraju raptem uzyskali awans: praca i nieporównywalnie wyższe zarobki niż w Polsce. Nie każdemu się jednakowoż udało, wielu albo powróciło do Polski, albo|lub wylądowało w noclegowni.

Takie wypady wiążą się jednocześnie także z samotnością. Nie wszyscy, bowiem wyjechali z partnerką, mężem, nie każdy miał kogoś u swego boku. Spowodowało to wysyp osób osamotnionych egzystujących nagle poza swoim miejscem narodzin. Single w UK to więc duża grupa przybyszów, która nie tylko, że oderwana od korzeni, to jeszcze bez drugiej osoby, która wesprze, podtrzyma na duchu, doradzi.
kawiarnia
Author: Sagafredo
Source: Sagafredo
Jednocześnie z wyjazdami poczęły więc tworzyć się projekty mające na celu pomaganie mieszkającym tam naszym rodakom. Wielu słyszało historię polskich sklepów, które zaczęto otwierać w Londynie, a dzisiaj istnieją także w mniejszych angielskich miastach. Dobrze znane są gazety przeznaczone jedynie dla Polaków, rzecz jasna tworzone w naszym języku. Powstało wiele portali, informacyjnych, o tym, jak sobie poradzić w Anglii, jak znajdować zatrudnienie, poradnictwo podatkowe, lecz też istotnie dla tej grupy osób, singlów, którzy pragną znaleźć drugą połówkę, powstały portale randkowe - czytaj informacje na stronie.

Każde z tych działań dobitnie pokazują, iż Polak poradzi sobie wszędzie. Polak za granicą jest konsekwentny, jest obowiązkowy. z łatwością odnajduje się w innym kraju i organizuje tam sobie życie, identycznie jak we własnym kraju.

Zaciekawił Cię ten tekst? Masz ochotę zostawić jakieś komentarze na temat? Będzie to dla nas szalenie radosne przeżycie.

Z czego to się bierze, ta umiejętność dostosowania się? Może nasza historia, lata niewoli i rozbiorów spowodowała, iż swobodniej nam się dostosować do zmian niż pozostałym nacjom. To na pewno jedna z przyczyn, ale naturalnie nie jedyna.