Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Co warto dzisiaj wiedzieć o gołębiach pocztowych?

  • Posted on: 7 April 2020
  • By: addmean
Gołębie pocztowe są typem występującego praktycznie na całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Pośród przeróżnych gołębi wyróżnia się wyjątkową cechą charakterystyczną: potrafi wrócić do gołębnika nawet z bardzo dużej odległości. Ich opieką zajmuje się obecnie wielu pasjonatów we wszystkich krajach świata.


Zdolność gołębi wysyłkowych do powrotu do gołębnika z bardzo ogromnych odległości człowiek wykorzystał do wysyłania wieści. Tak więc są one naprawdę często zwane listonoszami. Hodowla gołębi pocztowych jest niezwykle popularnym zainteresowaniem na całym świecie. Również w Polsce zajmuje się tym spora liczba ludzi w różnym wieku. W hodowaniu gołębi konieczne jest skorzystanie z wysokiej jakości karmy oraz preparatów witaminowych. Wszystkie niezbędne produkty dla gołębi pocztowych oferują profesjonalne sklepy dla gołębi. Dostępne produkty dla gołębi pocztowych to nie tylko dobrej jakości karmy, ale również preparaty witaminowe, składniki mineralne oraz odpowiednie w hodowli przedmioty. Sklepy dla gołębi oferują między innymi wspaniałe obrączki, które niezwykle mocno ułatwiają znalezienie zagubionych ptaków.
produkty dla gołębi
Author: Assemblies Unlimited, Inc
Source: http://www.flickr.com

Jako posłańców gołębie używano już w czasach starożytnych. Także w erze nowożytnej niezwykle często posługiwano się tymi ptakami, aby szybko wysyłać wiadomości nawet na bardzo duże odległości. Przed wybuchem drugiej wojny światowej zaczęto je trzymać nie w celach pracy, ale dla radości. W tym czasie w naszym kraju zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje gromadzące hodowców. Po wybuchu wojny ich hodowla pozostała jednak zabroniona przez okupujące kraj władze niemieckie. Bardzo szybko po zakończeniu wojny hodowla (stacja odpajania cieląt) gołębi pocztowych została odnowiona. Gołębie pocztowe cechują się tak naprawdę niską wagą, samica waży maksymalnie 40 dekagramów. Dowiedz się więcej: . Średnio żyją dwunastu lat. Pod koniec lutego lub na początkach marca na świat przychodzą młode.


Niezwykle często jednak w hodowlach młode gołębie przychodzą na świat w połowie grudnia. Samica składa tylko dwa jajka.

Jeśli sądzisz, że prezentowany artykuł okazał się być godny Twojej uwagi, to z pewnością warto zobaczyć tu (http://www.alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6) pozostałe tego typu teksty!

Zanim młode pojawią się na świecie mija mniej więcej osiemnaście dni. Jajami oraz pisklętami opiekuje się nie tylko samica, ale również samiec. Takie zjawisko zaobserwować można w przyrodzie naprawdę rzadko.